Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę kupić konsolę. Do tej pory tylko #pcmasterrace ale chcę jednak zakosztować życia #consolepeasants ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pytanie do Was - która platforma Waszym zdaniem lepsza pod względem exclusivów i ogólnym? Na kompie używam pada do xboxa i zastanawiam się czy ewentualna przesiadka na ten od ps4 może być kłopotliwa. Chciałabym poznać Waszą opinię. ()

#xboxone #ps4

Co lepsze?

  • xbox one 34.0% (53)
  • ps4 66.0% (103)

Oddanych głosów: 156

  • 37
@FlyOnTheWall: exclusivy to na pewno ps4 aczkolwiek z xboxa mialem wicej frajdy (kinect) super sprawa, ps 4 lepsza grafika, spotify. ogolem masz cos takiego jak miesieczny abonamentw ktorym zdecydowanie bardziej szanuja xboxa. Jednakze lepsze gry sa na PS4
Waszym zdaniem lepsza pod względem exclusivów i ogólnym?


@FlyOnTheWall: exclusivów - ma je tylko ps4 i ma je zajebiste
ogólnym - xbox. Kompatybilność wsteczna, lepsze gry w goldzie

Pady są imho tak samo dobre, przy czym ja mam za długie palce na xboxowy. Do bijatyk tylko ten z ps4
Uncharted, The Last of Us, Heavy Rain


@Irritum: Właśnie to są te detale, które skłaniają mnie do PS4 i jestem o krok od zamówienia, ale chciałam też poznać opinię Mirków, którzy mają większe obeznanie w temacie. ʕʔ

@Naxster: @zapster: @wysuszony: @Sofa: @typ711: @kucyk: Dzięki za komentarze. Chyba już powoli klaruje mi się sytuacja pod względem wyboru. ʕʔ
@FlyOnTheWall: ale nad czym się tu zastanawiać, możesz grac w głupie gierki na konsoli Microsoftu, albo w poważne i potężne tytuły które będą wspaniałą przygodą; Uncharted, The Last of Us, Heavy Rain, God of War, Horizon Zero Down, Shadow of the Colossus, The Last Guardian itp itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FlyOnTheWall: mozesz sie przejść do marketu gdzie sa wystawione do ogrania. Ja miałem xboxa 360, mam ps3. Ciągle słyszałem "ooo xboxowy taki genialny pad". No mnie przeszkadzała bateria od spodu przez która nie miałem gdzie palców podziać. I sie okazało ze pad od ps4 poprawili w każdym względzie, jest szerszy, ma gałki z których nie spada palec i triggery lepsze. Zaś xboxowy nadal jest nie długopalczaści-friendly. I mniej szeroki
Warto sobie
@Irritum: Dwa pady na pewno. ʕʔ Jeżeli chodzi o grę startową to chciałabym zacząć od czegoś czego nie ma na PC, bo o to tu głównie chodzi. Jak już kupować to na pełnej bulwie. Jeszcze nie wchodziłam tak głęboko żeby wiedzieć jaka jest różnica między pro, a slim więc tutaj chyba przyda mi się więcej lektury w temacie. (ʘʘ)

jaka jest różnica między pro, a slim


@FlyOnTheWall:
pro - troche silniejsze, umożliwia działanie w 4k lub 60fpsów lub czasem trochę ładniej i do tego obsługuje HDR. 500zł droższa około ale ciężko liczyć bo są zazwyczaj jakies pakeity
@typ711: No, najczęściej to lepszy dystans widzenia, więcej efektów, LODy na większych dystansach, lepszy antyaliasing lub skalowanie tekstur.
Taki Horizon zmienia się dość niewiele, głównie rzuca sie w oczy mgła nad ziemia której nie ma w zwykłej.

To nie jest różnica low-high, w najlepszym przypadku high-very high a zazwyczaj to kilka efektów więcej.
@kucyk: Uncharted, The Last of Us, ..., God of War - to gry z ps3 za które Sony ładnie kazało sobie płacić. Ogólnie z tych co wymieniłeś to właśnie te + U4. Więcej gier z ps4 mnie nie interesuje i zostaje na xbox one, więc twój argument jest słaby. Każdy gra w to co chce. Oczywiście zakupię ps4 ale dopiero jak Sony zapowie ps5.
no japierdziu, ale laska pyta o konsole xD, jesteś jak typy co w pytaniu o samsunga piszą ksiajomi lepszy xDDD


@Sofa: aż nie wiem czy nie trollujesz, ale odpiszę.
Jak laska chce kupić konsolę, a nie ma PC nadającego się do grania w nowości, to kupno Xboxa ma sens.
Jak laska chce kupić konsolę, a ma PC nadającego się do grania w nowości, to kupno Xboxa ma mniejszy sens niż kupno
@FlyOnTheWall:
Więcej osób ma ps4 więc ankiet nie mają sensu bo większość zagłosuje na to co ma.
Jeśli mowa o xboxie to sprawdź sobie takie rzeczy jak wsteczna kompatybilność, ea access, gamepass i jakie gry wychodzą w goldzie. I zobacz sobie co podobnego oferuje Sony.