Wpis z mikrobloga

Wrzucam mój udokumentowany proces stawiania lekkiego węzła Bitcoin Core na Raspberry Pi 2. Wielu twierdziło, że to niemożliwe z uwagi na wysokie wymagania ostatnich wersji klienta Core. Udowodniłem, że da się niskim kosztem zbudować noda z mini-wyświetlaczem w ładnym opakowaniu :)

$100 Raspberry Pi2 Bitcoin light node with TFT display and 3D printed case
https://steemit.com/bitcoin/@mys/usd100-raspberry-pi2-bitcoin-light-node-with-tft-display-and-3d-printed-case

#bitcoin #kryptowaluty #raspberrypi #raspberry #linux #diy
MysGG - Wrzucam mój udokumentowany proces stawiania lekkiego węzła Bitcoin Core na Ra...

źródło: comment_zLCalet4jlzoey5mDkSEK5tKVKDO7TZV.jpg

Pobierz
  • 21
a co daje posiadanie wezla?


@leszek_SK: mam pewność że takie serwisy jak blockchain.info nie oszukują. Pobierając cały blockchain ja ręcznie weryfikuję u siebie wszystkie transakcje w sieci. Nikt mnie nie oszuka. To poprawia bezpieczeństwo całej sieci i buduje coraz większe zaufanie do reszty użytkowników Bitcoina. Ponadto korzystanie z sieci Bitcoin jest najbardziej anonimowe właśnie poprzez własny węzeł BTC.
Nie ma tu korzyści bezpośrednich, ale pośrednio długofalowo mi się to korzystnie odbija.
@interface: jakbyś czytał dokładnie to byś zauważył, że opisy z reddita dotyczą Raspberry Pi 3. A jakbyś doczytał mój artykuł do końca to byś dojrzał, że sam linkuję do tego co "było na reddicie ponad msc temu"
@murdoc: nie, to jest nonprofit. Ale posiadając bitcoiny "zabezpieczasz je" będąc kolejnym węzłem weryfikującym wykonane transakcje. Nie jest więc tak że żadnej korzyści z tego nie ma