Wpis z mikrobloga

Główny wątek "Dzikiego Gonu" jest przy "Sercach z Kamienia" tak biedny, że to jest dramat XD Jednak jak hype zejdzie i człowiek przejdzie podstawkę ze dwa razy, to doskonale widać jak bardzo questy poboczne tam robią robotę. Po przejściu pierwszego dodatku można dostać wręcz szoku i odczuwać jakiś żal i smutek, że to nie podstawka tak wyglądała.

Aha i jeszcze jedno zdanie do wszystkich, którzy sypią szeklami na preordery takim rzemieślnikom jak Ubi, EA itd.


#wiedzmin3 #gry #ps4 #oswiadczenie i być może #niepopularnaopinia
  • 14
@Obywatel_Kondominium: Geniusz Serc z Kamienia polega na tym, że ten dodatek nie musi nic robić. Nie musi posiadać jakiegoś patosu czy wątku pokroju ratowania świata - po prostu posiada swoją własną, osobistą historię która jest genialnym miksem kulturowym. CDP Red tym dodatkiem odjechał konkurencji baaaaardzo daleko jeśli chodzi o warstwę fabularną.

Po za tym, mi osobiście grało się lepiej w SiK niż podstawkę, był tylko wątek główny dodatku a liczba dodatkowych
@Obywatel_Kondominium: wszystko legitne , tylko weź sobie pod uwagę jedno , ile czasu trwa główna oś w dodatku , a ile cały wiesław , to właśnie tu jest ból dupy , wiesiek jaki by nie był wspaniały , to fabuła się ciągnie , w dodatku masz wszystko skompresowane jak w pierwszym winrarze ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego słyszałem dużo opinii że serce z kamienia jest lepsze niż
@susz_suszelski: Jakie bóldupić, co pan pierdzielisz w ogóle XD Nigdzie nie napisałem, że główny wątek W3 to gówno niewarte zagrania, co nie zmienia faktu, że jest on zwyczajnie dobry i tylko tyle. Oczywiście że dodatek jest bardziej upchany i dlatego też jest więcej jakości, ale nie potrafię znaleźć misji która dorównuje tym z SzK. Tutaj jest oddany pewien klimat opowiadań wiedźmińskich, które imo też są ciekawsze niż saga.
@mlnrz: Zgadza się. Tylko że te wszystkie najciekawsze questy, to właśnie poboczne. Jakby ktoś zagrał w Wiedźmina pierwszy raz i powiedział sobie: nie lubię fantasy, to uniwersum do mnie nie przemawia, ale zagram żeby znać ten tytuł - przejdę tylko główną linię fabularną. W ten sposób ominie go wszystko co najlepsze w podstawce - rozwiązanie wątku Barona, władca Skellige, seryjny morderca w Novigradzie i wiele innych.

Podstawkę można skrócić tak -
@Obywatel_Kondominium: Ogólnie wszystkie questy które są obok wątku głównego są kozackie. Widać jak scenarzyści bawili się konwencjami oraz syntezowali różne produkty kultury (Gangi Novigradu - Gangi Nowego Jorku), bo nawet był wywiad w którym było tłumaczone jak z prostej, mało znaczącej historyjki udało się zbudować rozbudowane zadanie poboczne. Niech Redzi wyciągną wnioski i niech w CP2077 nie będzie ratowania świata.
@Bratkello: W Sercach było podobnie. Tyle że w Sercach był przede wszystkim przeciwnik, którego moc naprawdę się odczuwało i nie wiadomo było czego się spodziewać i jak potoczy się fabuła. Musieli pociągnąć dalej Dziki Gon, ale wyszła trochę sztampa niestety. Moim zdaniem uratować mógł to jakiś porządny twist fabularny, a wyszło takie meh.