Wpis z mikrobloga

taka mała głupawka, rozbroiło mnie zakończenie....jeśli z jakichś powodów nie możesz zapłacić kartą....może Bogu ducha niewinny człowiek, ale trochę się uśmiałam.
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
10 czerwca o 17:13 ·
ECOLINES AUTOBUSY TYLKO DLA BIAŁYCH ?
"Wczoraj wieczorem mojego szwagra, który jest z Togo i w związku z tym jest czarnoskóry, czarnowlosy, ciemnooki i generalnie nie wygląda na miejscowego, kierowca (firma Ecolines) nie wpuścił do autobusu Warszawa - Berlin pod pretekstem ze szwagier na pewno ma nóż i jest terrorysta. Nie wstawili się za nim pasażerowie, a wezwana na miejsce policja stwierdziła, ze nie może nic poradzić. "Nie możemy kierowcy zmusić, żeby wziął pana na pokład". Oczywiście szwagier miał bilet i dokument tożsamości."
Autokar, którym chciał jechać pasażer (prywatnie szwagier Ludwiki Włodek), wyruszał z Warszawy do Berlina. Gdy na pokład chciał wejść mężczyzna z Togo, okazało się, że kierowca nie chce go w autobusie, bo czarnoskóry pasażer może być terrorystą. Nie pomogły tłumaczenia, okazywanie biletu oraz dowodu tożsamości i racjonalna argumentacja.
Walka o podróż z ważnym biletem trwała około godziny. Jak pisze Ludwika Włodek, inni pasażerowie biernie przyglądali się rasistowskiemu incydentowi. Podróżnemu nie pomogła także policja - funkcjonariusze stwierdzili, że nie mogą zmusić kierowcy do tego, by zabrał pasażera na pokład.
Jak przypomina Anna Dryjańska z redakcji NaTemat
W zeszłym roku były pełnomocnik rządu PiS ds. równego traktowania, Wojciech Kaczmarczyk, przekonywał na Facebooku, że sprzedawca powinien mieć prawo do odmowy świadczenia usług na podstawie dowolnej przesłanki, w tym koloru skóry lub orientacji seksualnej.
Nasz Ośrodek złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tej sprawie. Będziemy domagali się ścigania kierowcy rasisty. Będziemy też domagać się wyjaśni dlaczego policjanci którzy byli na miejscu nie umożliwili zajęcia miejsca pasażerowi.
___
Nasz Ośrodek Monitorowania utrzymywany jest wyłącznie z donacji osób popierających nasze działania oraz środków wypracowywanych samodzielnie.
Jeśli chcecie Państwo pomóc nam w naszych działaniach na rzecz walki z homofobią, rasizmem, islamofobią, antysemityzmem i wszelkimi innymi zachowaniami ksenofobicznymi, możecie przekazać donację na rzecz naszej organizacji.
Płatność najlepiej przekazać przy pomocy karty płatniczej lub kredytowej pod adresem:
http://www.trzyrzecze.pl/#!donacja/c1fbi
Jeśli z jakichś powodów nie możesz przekazać darowizny na nasze cele statutowe kartą podajemy dane do przelewu:
OMZRiK
ul Suzina 6
01-586 Warszawa
nr konta : 26 7999 9995 0652 3600 2104 0001

#magdazuk
  • 6
Będziemy domagali się ścigania kierowcy rasisty


@stopmanipulacji1111: Przecież on nie za rasę go nie wpuścił tylko z obawy czy nie jest terrorystą. Nie znam takiej rasy jak "terrorysta", więc z niego taki rasista jak z koziej dupy trąbka...
@kknnoo: to żart, to znaczy, ja to traktuję jak żart.....chociaż związek jest jakiś- polityczna poprawność doprowadza do absurdu, w tym przypadku tworzą je różne portale "walki o równość i miłość wzajemną"....ale uśmiałam się, zwłaszcza to "jeśli nie możesz zapłacić kartą"- już biegnę...... tylko ja mam specyficzne poczucie humoru.