Wpis z mikrobloga

Przejrzałem tak na szybko nowa ofertę roamingową w Play i jeżeli chodzi o oferty NA KARTĘ wygląda to bardzo ciekawie. Widać, że Play równa do T-Mobile i Orange o ile nie przewyższa (W Orange chyba trzeba płacić za odebrane połączenia a Internet w T-Mobile jest drogi i tak sam w sobie nawet w kraju).
Wygląda na to, że w Formule Unlimited na Kartę za 25 zł mamy nielimitowane rozmowy/SMSy w roamingu a do tego najprawdopodobniej 1,25 GB (według unijnego wzoru).
Jeżeli chodzi o FUP to tak: jeżeli karta w ciągu 4 miesięcy była zalogowana przez ponad 50% czasu w roamingu, jeżeli karta w Polsce sobie leżała w szufladzie a potem była intensywnie używana w roamingu - wtedy będą doliczone dodatkowe opłaty, 5 gr za odebranie, 16 gr za wychodzące, 5 gr za SMS, 4 gr za 1 MB.
Jak znajdę czas to przeanalizuję dokładnie chociaż mam nadzieję, że ktoś inny to zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#play #roaming #telekomunikacja #zagranico
  • 24
  • Odpowiedz
@PepeXD: Mam nadzieję, że masz rację, że to koniunkcja a nie alternatywa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przekonamy się po 15 czerwca.
Dodam jeszcze, że kiedyś UE zastanawiała się nad specjalnym rozwiązaniem dla pracowników transgranicznych żeby mogli dłużej używać roamingu bez FUPa. Chyba jednak to nie weszło, w sumie dobrze bo to by rynek w Polsce zarżnęło.
  • Odpowiedz
Niezbyt opłacalna opcja bo w karcie można kupić standardowe 6 GB za 19 zł i w roamingu mieć z tego 1285 MB.


@marek_g: chyba raczej 1028MB. 20zł = 5zł x4 = 257MB x4 = 1028MB (a nawet mniej bo 19zł to trzy "wydane" 5zł, w RBM jest 6GB za pełne 20zł).
  • Odpowiedz