Wpis z mikrobloga

ta kara to jakieś nieporozumienie


@kknnoo: No i wyrok jest nieprawomocny, więc to będzie się jeszcze ciągnąć latami a towarzycho będzie sobie brykać z wolnej stopy. Apelacja, po niej być może powrót sprawy do Okręgowego, i tak w kółko Macieju jak to w III RP(RL).

Tam jest kilkanaście osób skazanych, ale ich personaliów już nie podają :) Jakiś aktor, biznesmen, itp.

A to czym się skończyło? Też niczym:
http://www.blogmedia24.pl/node/62013
a to te sprawy są powiązane?


@kknnoo: Podałem po prostu przykład tego jak się takie sprawy ciągną i jak się kończą. Wyroki w zawiasach w tamtej sprawie były naprawdę pocieszne. A skoro tam się ileś panienek zdecydowało zeznawać, to chyba jednak nie do końca z własnej woli usługi świadczyły...
@stopmanipulacji1111: @gigaset: może naiwnie, ale rozgraniczyłbym tu 'zwykłe' stręczycielstwo, tzn dostarczanie 'chętnego towaru' 'bogaczom' od handlu ludźmi. W przypadku Borysewiczównych - zostaly chyba skazane za to pierwsze, co oczywiście nie musi oznaczać, że 'tylko' to robiły. Materna skazany za 'wysyłanie podstępem jako hostessy 100 kobiet do Włoch i Grecji i przymuszanie ich na miejscu do prostytucji szantażem'. Ja #!$%@?, to troche inny kaliber!
@kknnoo: bo Borysewiczom nie byli w stanie udowodnić, jedna modelka miała próbować się targnąć na swoje życie....ale to lichy dowód....tam była zmowa milczenia. Sama właścicielka agencji broniła się bezczelnie, że to ludzie dorośli i ona nie ma nad nimi kontroli, co robią za granicą.......a potem, "ale modelling, sex , drugs and rock n roll od zawsze idą w parze!?" myślę, że tam były większe pieniądze....wskazuje na to prowokacja " tagthesponsor"
rozgraniczyłbym tu 'zwykłe' stręczycielstwo


@kknnoo: Jak pisałem, skoro część osób zdecydowała się zeznawać (a to zwykle jest niewielka część, bo większość się zazwyczaj boi, wstydzi, nie chce być na zawsze spalona w środowisku, itp) to znaczy, że to chyba nie za bardzo odbywało się za ich zgodą i z możliwością wycofania w dowolnym czasie... Stręczycielstwo to tylko nakłanianie, a zmuszanie to już coś innego....
@gigaset: nie mam pojęcia jak to działa, ale może masz rację... z punktu widzenia 'sutenera' dla 'vipów', i naleganie tych drugich - patrz tagthesponsor - na dostarczenie 'gotowych' na konkretne 'opcje' 'towarow', to wysylanie 'niepewnych' byloby ryzykiem utraty reputacji u vipa i 'wtop' podobnych do Magdy... W koncu placi za 'chetne'. Wiec mysle ze to wyjatki jakies... albo zalezy od konkretnego przypadku. Wiec jesli w gre wchodzi jakies narkotyzowanie czy jakas
@kknnoo: Daj spokój. Te chętne i gotowe na taki proceder nie zeznają, bo dlaczego miałyby chcieć zlikwidować swoje źródło dochodów przeciwko któremu nic nie mają. Tam zeznawało kilkanaście czy kilkadziesiąt osób, a więc raczej nie pojedyncze przypadki. Ja nic nie pisałem o "narkotyzowaniu" itp. Zapewne w grę raczej wchodzi w takich przypadkach szantaż, np. ujawnieniem kompromitujących nagrań, bądź jakieś sprawy finansowe (typu weksle in blanco itp) co uniemożliwia wycofanie się z
@gigaset: do czego zmierzałem - to że nie chce mi się wierzyć, żeby taki wielki zachód, tylu ludzi zaangażowanych, do tego najprawopodobniej - jakiś 'wysoko postawiony klient", wszystko po to by wysłać 'nieświadomą' laske, która jak przychodzi co do czego - odmawia, w momencie w którym na miejsce chętnych nie brakuje? stąd 'podpucha' lub 'niestandardowe zamówienie' w jej przypadku raczej... myślę...
wszystko po to by wysłać 'nieświadomą' laske,


@kknnoo: Właśnie o to chodzi, że ci najbardziej "ekskluzywni" klienci mogą chcieć świeżą i nieświadomą, niewinną i niezużytą, a nie przechodzoną ladacznicę z przekręconym 10 razy taksometrem, rurą jak studzienka kanalizacyjna i mentalnością byle ku*ewki z najbliższego bajzlu, którą już pół świata miało na wszystkie możliwe sposoby. Klient płaci i wymaga, więc wyszukuje się taką jaką chce - świeżą i nieświadomą - i albo
@gigaset: no zgoda, tylko że mi się nadal wydaje, że 'nieświadomą' to może chcieć jakiś ułamek klientów: albo jakiś vip chorobliwie przeczulony na punkcie własnej prywatności, albo jakiś świr; zdecydowana większość woli świeże, świadome i chętne - i myślę że takich nie brakuje.
'nieświadomą' to może chcieć jakiś ułamek klientów:


@kknnoo: Zapewne tak, ale z kolei tych najlepiej płacących. A drogi ekskluzywny detal jest zazwyczaj znacznie bardziej zyskowny niż tani hurt. Ferrari więcej zarabia na sprzedaży kilku aut niż Fiat na kilkuset, a przez dziesiątki lat był to ten sam koncern. Jedno nie przeszkadza drugiemu - każdemu wg jego możliwości i potrzeb, za stosowną do tego cenę.

zdecydowana większość woli świeże, świadome i chętne