Wpis z mikrobloga

Kolejny raz potwierdziło się, że lepiej kupować od prywatnych sprzedawców, niż od handlarzy.
7 letni motocykl, 10 tysięcy przebiegu. Nikt by nie uwierzył. Kupiony od laski, która jest w ciąży i ma 3 letnie dziecko, znaleziony w internecie. Włożyła w niego jeszcze trochę kasy w asortyment - z 1500zł.
Mój mechanik dziś potwierdził, że jak nowy a cena taka jak tych sprowadzanych z Włoch/Francji przy tym roczniku. #tylewygrac
#motocykle #motoryzacja
  • 30
@Stitch: Ktoś kto nie patrzy na przebieg jest głupcem.
Równie dobrze można powiedzieć, że ktoś kto patrzy na wiek pojazdu a nie stan techniczny jest głupcem.
Czyli trzeba wyjść z założenia, że jest taka sama szansa, że 20 letni samochód z 300 000 km przebiegu ma gorszy stan techniczny, niż 2 letni z 30 000 przebiegu, jak taka że będzie odwrotnie. A to oczywiście kłamstwo.
Nawet Dekra mierzy awaryjność według przebiegów
@DylematyMoralne: ktoś kto patrzy na przebieg jest debilem. Bo to tylko cyferka na blacie.
Liczy sie tylko i wylacznie stan techniczny, ktory jest niezalezny od przebiegu. Zaloz sie ze mna o krate dobrego piwa, ze moje 600RR z 63k na blacie jest w stanie o milion razy lepszym niz 90 % z przebiegiem 20/30k wg aukcji.

Nawet wizualnym (biorac pod uwage, ze na zlocie w weekend wyglebilem i przerysowalem lekko plug
@DylematyMoralne: tak, statystyka tez mozna sie podetrzec. Bo wg statystyk to razem z psem masz po 3 nogi.

Jesli sprzet mial x wlascicieli ktorzy olewali to moze miec nawet 5k i byc zajechanym. Moze byc jeden z przebiegiem miliona, ktory dbal, piescil i kochal. I bedzie lepszy o niebo. Wszystko sprowadza sie do tego jak dbasz, a nie #!$%@? i odrzucanie sprzetow, bo maja wiecej cyferek niz komfort psychiczny pozwala.

Zjezdzilem
Bo wg statystyk to razem z psem masz po 3 nogi.


@Stitch: Okay to pokazuje już twoje IQ. Masz po 3 nogi z psem jak nie umiesz korzystać ze statystyki. I to powiedzenie wymyślono właśnie na takich debili, co nie potrafią.

Może matematycznie wytłumaczę.
Żaden motocykl nie przejedzie nieskończonej ilości kilometrów. Przy idealnym dbaniu żywot motocykla także się kończy.
Zakładając, że ludzie idealnie dbają o pojazd i pojazd przechodzi z rąk
@DylematyMoralne: zaczne jeszcze raz, bo widze, ze piszesz na tematy o jakich nie masz pojecia. I probujesz dopasowac teraz samochody do motocykli, gdzie te i te robia zupelnie inne przebiegi.

Wiesz w ogole ile mniej wiecej producent deklaruje danemu modelowi zywot? Czy tylko tak z dupy rzucasz?

Po tym co piszesz to wydajesz sie wierzyc w magiczne 180k w samochodach i magiczne 25k w motocyklach. Ja w tym momencie koncze dyskusje,
Zakładając, że ludzie idealnie dbają o pojazd i pojazd przechodzi z rąk do rąk co 50 tysięcy kilometrów, to większa szansa, że padnie u drugiej osoby, czy u piątej?


@Stitch: Odpowiesz na to pytanie?
@DylematyMoralne: tak, odpowiem. Wystarczy spojrzeć ile producent deklaruje przebiegu na silnik. Wziąc silnik na warszat i go otworzyć jak i pomierzyć. Wszystko wtedy masz na tacy. Zreszta kazdy model ma swoje bolączki szeroko opisane w necie. Wystarczy troche informacji zasiegnac.
@DylematyMoralne: przy małych rocznych przebiegach obawiałbym się, że nikt nigdy w nim oleju nie wymieniał…

Sam niby kupiłem moto z małym przebiegiem, ale jakoś mnie to nie interesowało. Nigdy nie patrzę w ogłoszeniach na przebieg - czy to auto, czy moto. Oglądam zdjęcia, rozmawiam z właścicielem - po tym oceniam czy warto pojechać i obejrzeć.

Mam auto, które wg polskich standardów powinno było się rozlecieć zanim w ogóle je kupiłem, a
@Stitch stan techniczny jest zależny od przebiegu, ale nie jest to związek ścisły. Tak samo stan zdrowia też jest ogólnie zależny od wieku, co nie znaczy, że nie można paść trupem w wieku 15 lat na niewydolność nerek. Wiem, co masz na myśli, ale cholera, nie przeginajmy w drugą stronę.

A tekst o statystyce... Ilekroć ktos go powtarza, umiera mały kotek. Mi to akurat odpowiada, ale...
@Stitch: ja w zeszlym sezonie zrobilem tylko 600km i w tym zrobilem serwis roczny z wymiana paskow rozrzadu, po czym od razu wystawilem moto na sprzedaz. 16 letnie moto z przebiegiem 10kkm.

Ale mam tez kumpla co co sezon kupuje jakies tanie moto, dozyna je i sprzedaje za te sama kwote.
@Stitch: czasem nie warto się produkować, ludzie i tak wiedzą swoje. Przebieg, tylko przebieg się liczy. Idź pan w #!$%@?. Zobaczy taki jakis niski przebieg i oczy jak pięciozłotówki. #!$%@?, że przez cały ten przebieg olej był wymieniony raz albo i w ogóle.
@Stitch: nie no wiadomo, ale raz jakiś losowy gość skomentował - "jak japończyki coś zrobią to nie ma #!$%@? we wsi" :) Dodam żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem chlastania rzadkich egzemplarzy czy prawdziwych klasyków.