Wpis z mikrobloga

1. Sama atmosfera, w której Duranta po takich finałach trzeba bronić, zamiast cenić, mówi o sytuacji jaką wykreował. Szanuję mocno ten występ w finałach, ale nie da się o nim myśleć bez osnowy "poszedł najłatwiejszą drogą". KG, LBJ zbudowali superteamy. Durant będąc top3 graczem świata dołączył do superteamu. Jeśli nie uważasz tego za argument, nie zależy Ci na rywalizacji w NBA.

2. GM LeBron nie zdał egzaminu. Tak, wołanie o playmakera i centra było słabe. Postawa Derona w finałach i absurdalna kontuzja Boguta były karmą za to zachowanie. Teraz musi dać w spokoju przemyśleć Griffinowi kolejne ruchy, żeby w przyszłym sezonie być równym rywalem dla Warriors. Pola do manewru jest niewiele, ale widać, że trzeba będzie wybrać między Lovem, a TT. Obaj mają duże kontrakty, a nie mogą razem przebywać na parkiecie przeciw GSW.

3. David West, który zrezygnował z 11 mln $, żeby gonić za pierścieniem, w końcu dopiął swego. Gratki.

#nba
  • 14
@appylan:
Fajnie, że jest rywalizacja, bo to jest lepsze rozwiązanie niż ciągła rywalizacja między Realem i Barceloną, Bayernem a BVB i tak dalej. Tylko nie wylewajmy dziecka z kąpielą - jeszcze większa byłaby rywalizacja jakby Irwing poszedł od Orlando, Thompson do Sacramento a Kawhli do Knicksów. Salary cup aby nie budowały potrfele właścicieli - super rozwiązanie i chciałbym, by w piłce też było. Ale przecież zasady Salary Cap nie zostały złamane
KG, LBJ zbudowali superteamy


@appylan: O ile KG to się zgodzę, bo bilans Celtics przed jego (i Allena) przyjściem to było 24-58, o tyle James poszedł do Miami z 47-35 - i na upartego też był to jakiś progres, bo bez Jamesa i Bosha Miami odpadało w pierwszej rundzie. Operacja "the return" to majstersztyk, bo z 33-49 zrobił 53-29 i finały. Wystarczy powiedzieć, że ostatni raz Cleveland bez LeBrona grało w
@appylan: Cavs w jakiś magiczny sposób muszą zarzucić sieci na Paula George, w indianie nic nie wygra i chyba ma świadomość, że aby zdobyć pierścień trzeba pokonać GSW a to chyba w Cavs najbardziej realne. Kyrie , LeBron , George.....jeszcze niech spurs się wzmocnia i te trzy druzyny beda dzielic i rzadzic ;)
@fordern: I po co im którys z nich w Philly (nawet nie wiem o kim piszesz to to wcale nie oczywiste kto ma odejść TT czy Love), nie po to tradowali Noela, żeby robić sobie znowu tłok w rotacji wysokich
@appylan: TT bedzie o wiele trudniej wymienic - pokaz w finalach raczej zmniejszyl jego wartosc na rynku (no i ten kontrakt). Wydaje mi sie, ze jezeli ma dojsc do jakiejs wymiany z BIG 3 w Cavs to wlasnie bedzie Love. Tak swoja droga oni musza kompletnie przebudowac lawke i wszystko wskazuje na to, ze przy okazji potrzeba tu czwartego gracza z potencjalem all stara. Moze uda sie tez pozyskac kogos za
@appylan Ja mam mieszane uczucia, bo z jednej strony liczyłem że będzie robił jakieś 25-8-4 i po prostu pokaże że potrzebował ich do tytułu, z drugiej strony #!$%@? finały, udowodnił że to on jest tym, który przejmie tron po Lebronie (czyt. Gdy ten się lekko zestarzeje) a do tytułu tak naprawdę potrzebny mu był 1 all star i chłodna głodna, jednak pozytyw jest z tego taki iż udowodnił że cała magia Stef
@Weed233: GOAT jest jeden i gra sobie teraz w golfa na obrzeżach Charlotte, wspominając swoje 6 tytułów Finals MVP

a co do Stepha, to jest on PG i tego nie przeskoczy, wiadomo, że nie może być dominatorem

poza tym będąc obiektywnym, to uwielbiam Duranta właśnie za jego styl gry i skromność, a Curry niestety często ma to swoje lekceważące podejście i z pewnością 3 finały bez MVP są dla niego dobrą
@appylan: nie lbj nie zbudował superteamu tylko namówił kolegów z perpy podczas IO, a w cavs kazał sprowadzać tych których chce i dzięki temu teraz zamiast waitersa mjaą JRa a zamiast Wigginsa mają K. Love. Zbudowali superteam właśnie gsw którzy klaya, curryego i draymonda wydraftowali, a do tego dołożyli supergwiazdę. Durant tego zespłu nie zbudował, ale bawi mówienie że lebron coś zbudował, za każdym razie przychodził do zespołu z jedną gwiazdą
@appylan Przecież to sami zawodnicy stworzyli okazję do przejścia Durantowi nie zgadzając się na stopniowe zwiększanie capa. Ciągle krytykuje się gościa za to że wybrał najlepszą dla siebie opcję kiedy miał na to możliwość. Ma już wszystko, a jestem pewien że opinie czy zasłużony ring czy nie ma w piździe jak Zbychu.
GM Lebron pewnie uderzy po George'a, co i tak będzie wg mnie za mało.
Curry to superstar jak każdy z wielu (czyt. około 10) i


@Weed233: Typ w finałach kręci się w okolicach triple double, jest najlepszym podającym w zespole, jako rozgrywający zdobywa prawie tyle samo zbiórek co mierzący 7 stóp KD ( i jednocześnie 11 więcej od centra rywali ) - all star jakich wielu, poziom DeRozana czy innego Butlera. Daj spokój stary po trzech pierwszych spotkaniach Curry jechał równo z Durantem w wyścigu
@loretti Nie napisałem że grał słabe finały nigdzie, tylko że jego wartość jest mocno zawyżona przez to z kim gra
A DeRozan to nawet nie top25 więc ciężko aby się znalazł w liście "około 10"