Wpis z mikrobloga

Hmm w sumie nie wiem jak otagować

Mirki z tagu #motoryzacja kupiłam auto, dzisiaj jadę je zarejestrować. Oczywiście cebula bo umowa na mnie i siostrę (pełne zniżki ona ma a ja nic) i teraz moje pytanie, czy ma znaczenie kto jest wpisany jako pierwszy właściciel ?

Ktoś mnie nastraszył, że to ma znaczenie, ale wydaje mi się to bez sensu jeżeli mamy współwłasność...

Czy jeżeli nie zmieniam tablic (samochód z tego samego powiatu) to czy mimo to muszę je ściągać?

Zawołam jeszcze #szczecin czy ktoś z Was to robił? bo druk ze strony urzędu jest tylko na jednego właściciela i teraz nie wiem czy na miejscu coś innego mnie spotka, a wizyte mam o 15 i zależy mi na czasie, żeby nie stać 30 minut przy okienku :)
  • 33
@dorotka-wu: z tego samego powodu mam współwłasność z ojcem i ojciec jest wpisany jako główny właściciel. Nie pamiętam, czy to miało znaczenie, ale widocznie tak skoro tak zrobiliśmy.

Czy jeżeli nie zmieniam tablic (samochód z tego samego powiatu) to czy mimo to muszę je ściągać?


Nie, idziesz z papierami i rejestrujesz. Tablice zostają na aucie, po prostu mówisz tam, że nie potrzebujesz nowych tablic i tyle.
Mirki z tagu #motoryzacja kupiłam auto, dzisiaj jadę je zarejestrować. Oczywiście cebula bo umowa na mnie i siostrę (pełne zniżki ona ma a ja nic) i teraz moje pytanie, czy ma znaczenie kto jest wpisany jako pierwszy właściciel ?

Nie prawnie ma znaczenia - współwłaściciele to współwłaściciele

Czy jeżeli nie zmieniam tablic (samochód z tego samego powiatu) to czy mimo to muszę je ściągać?

Zależy od wydziału komunikacji - w niektórych tak,
@dorotka-wu: Nie odpowiem wprost, ale przy przedłużaniu OC musiałem zaznaczyć opcję aby moje zniżki były liczone współwłaścicielowi. Stąd domniemam, że właścicielem powinna być osoba posiadająca zniżki czyli powinna być wpisana na pierwszym miejscu (jako właściciel). Przynajmniej tak jest u mnie.

Zarejestrować może każdy (właściciel/współwłaściciel).
Co do tablic, nie wiem ;]

Miłego.
z tego samego powodu mam współwłasność z ojcem i ojciec jest wpisany jako główny właściciel. Nie pamiętam, czy to miało znaczenie, ale widocznie tak skoro tak zrobiliśmy.


@KrzysztofKrawczyk: @dorotka-wu: nie ma znaczenia. Miałem 2 moto - w jednym ojciec jako główny, w drugim ja jako główny - w obu przypadkach składka OC była identyczna, więc to, kto jest wpisany na którym miejscu nie ma znaczenia. Procentowy udział w pojeździe też
@dorotka-wu: tablice musisz raczej zdjac, bo przeklejaja nalepke. Zazwyczaj pierwsza osoba z umowy jest jako wlasciciel w DR, zas druga w adnotacjach. Latwiej jest jak osoba z dowodu jest rowniez ubezpieczycielem. Ale to powinno sie dac skorygowac we wniosku.

We wniosku wpisujesz obok "Wspolwlasciciel" i to przechodzi. Nie wiem jak podchodza do kwestii pelnomocnictwa dla siostry, ale moze tam zadzwon :)
@dorotka-wu: w ubezpieczalni powiedz tylko ze maja ppdac obydwu wlascicieli do ufg bo rozowy miala auto z matka przez kilka lat a komuz w ubezpieczalni nie chcialo sie wypelniac danych wspolwlasciciela i teraz znizek nie ma i trzebaby odtwarzac historie ubezpieczenia i przesylac do ufg by nowa ubezpieczalnia mogla skorzystac z tych danych
@dorotka-wu: jak jesteś pierwsza na umowie to będziesz pierwsza w dowodzie a wspolwlasciciel będzie "dopisany". Pełnomocnictwo można sobie słowne wpisać na miejscu. A tak w ogóle to po co przerejestrowujesz auto? :D