Wpis z mikrobloga

Dzień 12/30

Prokrastynacja atakuje znowu i myślałem czy aby nie przerzucić sobie na następny dzień - ale to skończyłoby się źle i w przypadku ,gdy pojawiają jakiekolwiek wątpliwości trzeba szybko działać i najlepiej niezwłocznie zacząć robić to co mamy do zrobienia.
*gorąco strasznie* - to tylko temperatura , nic niezwykłego, a tym bardziej nie czynnik ,aby miał mi przerwać praktykowanie. Zresztą zaraz zostanie zagłuszony przez inne stymulacje środowiskowe lub wewnętrzne.
No ,a kiedyś bym się wściekał ,że nie mogę się skupić bo jest za gorąco i to bez sensu , idę sobie.
Zastanawiam się czy tak samo można kontrolować inne emocje i przez to stać się bardziej opanowanym i rozważnym w swoim działaniu, szczególnie w sytuacjach dużej wagi. Będąc opanowanym mamy także olbrzymią przewagę w sytuacjach konfliktowych. A być może to cechy charakteru ,których to zmienić się nie da? No po to jest ten challenge, aby poznać podstawy tego jak działa umysł.

#freakz #freakzmedytuje #medytacja #nadtag #30dnichallenge
  • 3
Zastanawiam się czy tak samo można kontrolować inne emocje i przez to stać się bardziej opanowanym i rozważnym w swoim działaniu,


@Freakz: Nie mozesz kontrolowac emocji tak jak rozumie to wiekszosc osob. Mozesz zauwazyc np. 'jestem zdenerwowany' i jak to zauwayzysz to wtedy zdenerwowanie sie zmniejszy lub zniknie- w zaleznosci od poziomu mindfulness jaki masz.