Wpis z mikrobloga

@matelusz1: Czy pójdzie na praktycznie każdym desktopie, czy trzeba mieć konkretny model sprzętu? Na logikę osx działa domyślnie na wąskiej grupie sprzętowej (tej od producenta Apple), a inne desktopy to rozmaity zlepek różnych podzespołów więc po co niby system pisać pod zbędny sprzęt?
@alWdIjJpz18nHw: ogólnie to chodzi na całkiem sporej ilości sprzętów. Instaluje się kilka dodatkowych paczek np do karty sieciowej czy dźwiękowej. Z tego co kojarzę to nie da się uruchomić intelowskiego wifi i jakieś problemy są z bt. Z doświadczenia nie podpowiem bo nie mam tego u siebie. U mnie chodzi na konfiguracji: i5 3570k, Asrock z77 extreme 4 i gtx 980ti
Można też tu zajrzeć http://www.hackintosh.com
@matelusz1: Dzięki, bo po pobieżnej lekturze miałem lekki mętlik w głowie. Na stronach poświęconym tego typu rozwiązaniom na pierwszym planie były listy "kompatybilnego sprzętu", a w tle wypowiedzi typu niemal "a ja sobie na byle czym, co miałem akurat w domu zmontowałem".
@interface: #!$%@? załamujesz mnie, ten system będzie na laptopa, prawopdobonie postawie go i użyje raz na tydzień ? więc chętnie bym zobaczył livecd czy warto ruszać jakikolwiek system z bsd.

Z jakimś dużym prawdopodobieństem mogę stwierdzić że postawię na miesiąc dwa i #!$%@?.
zresztą #!$%@? po co mam tracić czas, skoro ktoś woli się wywyższać jakim nie jest guru linuxa
wolę tutoriale sobie poczytać niż smęcenia takich osób jak ty
@interface: tak miałem z haxintoshem i polskim forum widać było wywyższanie się jednych nad nowymi czesc z uzytkownikow zachowywała się jakby była takim gonciarzem informatyki.

https://arch-anywhere.org/

pewnie jest to samo dla bsd ze nawet nic nie muszę w terminalu stukać wszystko sobie wybieram

dzieki zapoznam się z dragonem
czemu nie trueos ? freebsd ?
a inne desktopy to rozmaity zlepek różnych podzespołów więc po co niby system pisać pod zbędny sprzęt?


@alWdIjJpz18nHw: Apple nie ma własnego sprzętu, więc wystarczy zdobyć taki, na którym apple kiedyś robiło lapsa itd. Więc jak był laptop z i3, to twój i3 będzie wspierany (a w zasadzie każdy Intel) itd.