Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Mirki Kochane,mam prawko niecały miesiąc dzisiaj wracając z nocki,podjechałem po chlebek do sklepu i na parkingu osiedlowym przetarłem auto które już stało,wystraszyłem się i odjechalem, wróciłem do domu po kartkę i długopis ,napisałem co zrobiłem i że proszę o kontakt podałem swój nr.telefonu,karteczka do woreczka i za wycieraczkę.
Jak odezwie się do mnie poszkodowany to jestem w stanie dać mu 300 zł czy lepiej spisać oświadczenie (mam już wydrukowane) i niech ubezpieczalnia to załatwi,samochód jest na żonę a jej brat jest współwłaścicielem,,OC jest na szwagra,ale płacimy My w tym roku było to 490 zł.z tego co czytałem to składka wzrośnie o 10% co daje nam 49 zł na rok taniej wyjdzie niż te 300 zl.co robić doradzcie.
  • 10
mogłeś zrobić zdjęcie szkody bo typ potem rozwali sobie auto i całe z twojego oc pójdzie :D


@RadeqW: To niczego dla OPa nie zmienia. Wzrost składki nie zależy od wielkości poprzednich szkód - liczy się je na sztuki.
@UjekF: Składka może niestety wzrosnąć więcej niż o 10%. Każdy ubezpieczyciel stosuje własną tabelę, według której dokładnie ustala poziom zwyżek / zniżek. W ostatnim czasie niestety towarzystwa stosują dość duże podwyżki za szkody. Bardzo prawdopodobne, że bardziej opłaci się dogadać z kierowcą zarysowanego pojazdu (zwłaszcza, że ta szkoda będzie miała wpływ na składkę nie tylko w najbliższym roku, lecz także w nastęonych latach). Jeżeli jednak podasz polisę OC, to przed zakupem
To na ile maksymalnie się zgodzić 500zl? Auto było naprawdę delikatnie przytarte na zderzaku przednim z boku ,podejrzewam że jak bym to przetarł szmatką to nawet by się nikt nie zorientował na pierwszy rzut oka,ale karma wraca.
Poszkodowany to WW chyba Caddy ? Coa takiego ala Kangur ,wyglądał na dość mlody rocznik.