Wpis z mikrobloga

Dança da Solidão ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/kowerach (najlepszych, najgorszych a czasem wręcz kuriozalnych) utworów uważanych za standardy muzyki rozrywkowej

czasem lubię w ten tag władować jakiś mniej znany kawałek, który ma kilka fajnych wykonań ;)

#muzyka ... #samba trochę #bossanova czyli #muzykabrazylijska

encyklopedyczne Info o autorze zamiast o utworze + o albumie

dobór utworów oraz ich kolejność są mocno subiektywne (żeby nie powiedzieć przypadkowe), utwór ten posiada jeszcze wiele wartościowych wykonań, prawdopodobnie też jakieś godne odnotowania pominąłem, jeśli brakuje twojego ulubionego doklej w komentarzu...

<<<<>>>>>>>

Paulinho da Viola - Dança da Solidão tzw. oryginał, czyli jedna z wersji kompozytora

Paulinho da Viola e Gilberto Gil - Dança da solidão na żywo Heineken Concerts 1994

Marisa Monte - Dança da Solidão wersja najpopularniejsza

Júlia Rocha - Dança da solidão pani fajnie śpiewa

Marisa Monte e Paulinho da Viola - Dança da Solidão najpopularniejsza wykonawczyni z autorem

Francesco Di Cicco & Carlo Di Francesco - Dança Da Solidão fajnie chłopaki grają i śpiewają

Terra Brasil - Dança da Solidão spoko

Maria Bethânia / Marisa Monte - Dança da Solidão fajnie panie śpiewają w duecie

Marisa Monte e Gilberto Gil - Dança da Solidão to jest faja wersja

Cida Moreira - Dança da Solidão pani śpiewa na żywo

DuoTrio- Danca da Solidao spoko projekt

Olga Lacroix - Dança Da Solidao takie sobie, w słabej jakości

Sall - Dança da Solidão takie sobie wokalnie, całkiem całkiem muzycznie

Sylvie Piozzi Quartet - Dança da Solidão jazzująca aranżacja, wokal mi się nie podoba

Sharon Ben-Shem & Uri Bracha - Dança da solidão coś przyjemnego z Izraela

Beth Carvalho - Dança da solidão [moja ulubiona wersja na front]
likk - Dança da Solidão ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykona...
  • 1