Wpis z mikrobloga

Warszawo, co jest z toba nie tak?

- dlaczego wciaz wygladasz jak srodkowoazjatyckie miasto rodem z Kazachstanu?
- dlaczego jestes szara, bura, smutna?
- dlaczego jakosc nowej architektury jest u ciebie tak "srednia"?
- dlaczego nie widac po tobie tego, ze jestes stolica, tylko brzydsza i biedniejsza siostra Krakowa, Wroclawia czy Poznania?
- dlaczego jestes tak nieprzyjazna dla pieszych, poprzecinana "autostradami" jak w Moskwie?
- dlaczego nie masz jednego, charakterystycznego "centrum"?
- dlaczego PKiN i tereny wokol niego sa takie puste, depresyjne, zaniedbane?
- dlaczego mimo, ze nie masz juz prawie oclalalych kamienic przedwojennych, te pozostale po wojnie, sa czesto w stanie ruiny?

Smutne, "biedne", antyludzkie miasto!

Kochani, zamiast ladowac sie w zycie w tym smutnym i brzydkim miescie, pomyslcie o miastach bardziej kompaktowych!
Wroclaw, Gdansk, Krakow czy Poznan! Piekne stare miasta, wiele boskich kamienic, wiele terenow zielonych, miasta mozna objechac na rowerze czy wrecz obejsc pieszo!

#warszawa #wroclaw #gdansk #poznan #krakow #gdansk
Pobierz
źródło: comment_EC54TuaLgqiiqBD71Uqs0ZGhLCZqXFB5.jpg
  • 182
@Zyd_Suss słaby bait ale hejterzy wwy plusuja, miasto ma wiele wad ale też wiele zalet ale to jak każde miasto większe.

OCZYWIŚCIE OPRÓCZ ŁODZI BO WG MNIE TO MIASTO NALEŻY ZRÓWNAĆ Z ZIEMIĄ XD
@xiaoyangyu: @Zyd_Suss: Rozwlekłość i niespójność tego miasta jest jedną z jego głównych wad, co widać od razu po przybyciu choćby z Wrocławia, gdzie nie musiałem zasuwać 7 km do centrum, nie licząc jakiegoś zadupia przy Fabrycznej.

Mimo to, zaczynam powoli dostrzegać trochę inną stronę Warszawy. Jest tam naprawdę sporo zieleni. To oczywiście obosieczne - we Wrocławiu jest też dużo zieleni, ale zgrupowanej w kilku parkach (nie licząc tych pieprzonych
- dlaczego wciaz wygladasz jak srodkowoazjatyckie miasto rodem z Kazachstanu?


@Zyd_Suss: W dupie byłeś, gówno widziałeś

- dlaczego jestes szara, bura, smutna?


To już zależy gdzie się mieszka. Ja mieszkam na granicy Wilanowa i Mokotowa, do pracy dojeżdżam do Centrum - po drodze mijam kilka parków, skwerów, jadę zielonymi alejami, jest pięknie. Jak mieszkasz w gównianej dzielnicy to się nie dziw że jest brzydko.

- dlaczego nie widac po tobie tego,
@BardzoDobrzeSieStalo: ceny jedzenia są takie same (patrz wszystkie sieciówki: biedronka, lidl, kaufland) chyba że chodzi o restauracje, to faktycznie można tam taniej zjeść
Wynajem mieszkania we Wrocławiu jest tak samo drogi jak w Warszawie. Ceny się różnią dopiero przy kupnie.
Ale ja nie chce sie wyprowadzac z Wroclawia! xD
Gdybym sie mial juz wyprowadzic, pewnie bym zamieszkal w Poznaniu (ktory mnie zauroczyl)

Warszawa odpada, za bardzo cenie miasta historyczne, nie pasuje mi radziecka estetyka niestety...
@Zyd_Suss: i bardzo dobrze, że nie ma charakterystycznego centrum.
Przynajmniej idąc nie zabijam sie o turystów. I to jest w Warszawie wspaniałe!
Nie jak rynek w Krakowie wszystko w jednym miejscu - to okropne.
@Zyd_Suss: Kiedy Ty byłeś w Poznaniu ostatni raz? To miasto jest tak zapuszczone w stosunku do Wrocławia czy Warszawy, że szkoda gadać. W Warszawie chyba też dawno nie byłeś bo ja mieszkając w Poznaniu (i pomieszkując wcześniej w wielu innych dużych miastach) mam zupełnie odwrotne do Twoich wnioski a odwiedzam stolicę regularnie od wielu lat. Z resztą na #!$%@? ja trollowi odpisuje...
@caru: Poznan jest po prostu zadbany. Stare miasto ocalalo podczas wojny. Nie ma blokow w centrum (jak chocby we Wroclawiu) Jest Malta, hipsterska-zulernia na Chwaliszewie, fajne knajpy. Miasto daje rade!
@Zyd_Suss tylko że w Warszawie fajne miejsca są co krok a w Poznaniu trzeba się naszukac. Samo centrum poza fajnym rynkiem wygląda tragicznie. I co z tego że nie ma bloków jak jest dużo innych obrzydliwych budynków. Wrocław pod tym względem to dla mnie wzór bo te zabytkowe i spójne architektonicznie tereny są dużo większe i można łazić cały dzień nie napotykając takich koszmarów jak w Poznaniu.
@Zyd_Suss: jak jestem we Wrocławiu to mniej #!$%@? strzela że jeszcze 7-8 lat temu te miasta były porównywalne, z tym że Wrocław bardzo wyładniał i nawet te bloki jakoś ogarnęli a Poznań to takie #!$%@? #!$%@? wie co z kilkoma fajnymi miejscami. A przy Warszawie to w ogóle wieś.