Wpis z mikrobloga

  • 0
@nama: wiem, ale on jest średnio raz w miesiącu u weterynarza bo co chwile coś łapie i tez był na to sprawdzany i wszystko jest w porządku. Ale i tak ma jakieś paskudne uczulenie ze musi brać sterydy i wyglada jak beczka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@nama: mięsko z kurczaka, karmę, czasem parówki lub kiełbaskę i uszy wędzone ( ͡° ͜ʖ ͡°) na ubogie menu nie może narzekać.

@Ulubiona: możesz pogłaskać, nie gryzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Oralgutan: no to cumplu, jak macie problemy z uczuleniem i różnego rodzaju swędzeniem, to w pierwszej kolejności powinniście wyeliminować z diety kurczaka, który bardzo lubi uczulać i najlepiej byłoby przejść na wysokiej jakości suchą karmę hipoalergiczną (bez zbóż, bez kurczaka).
Czasem po prostu prawidłowa dieta kończy wszystkie problemy.
  • Odpowiedz
  • 1
@nama: masz racje i muszę pomyśleć nad zmiana diety. Nawet nie wiedziałem ze kurczak uczula. Ma okropne uczulenie, robią mu sie rany i gubi sierść, najgorzej było za pierwszym razem jak nie miał w ogole sierści na pysku i jednej łapie i rany.. dziękuje za radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Oralgutan: możesz zacząć od stosunkowo spoko pod względem ceny karmy: Brit Care Lamb & Rice. Ja swoim chłopakom podaję Taste of The Wild, wersje z bizonem i łososiem nie mają kurczaka.
Wszystkie te kiełbaski (zwłaszcza wieprzowe, nie podajemy psu wieprzowiny) oraz parówki - dla siebie, nie dla psa. Jest duża szansa, że zaobserwujecie poprawę.
Faszerowanie psa sterydami to metoda na krótką metę. Trzeba znaleźć przyczynę.
  • Odpowiedz
@nama ze sie tak podepne bo chyba znasz się na temacie :) mój bokser właśnie najlepiej regaguje na Brit Care Lamb and Rice - przede wszystkim nie puszcza po niej atomowych bąków. Niestety na problemy z drapaniem sie do krwi dostaje steryd Calcort i jest to jedyne co mu pomaga, ale niestety dewastuje wątrobę... masz jakieś doswiadczenia z takimi alergiami. Moj misi dostawac ćwierć tabletki co 2 dni. Niby mało ale to
  • Odpowiedz
@elbereth: eh słaba sprawa bo ewidentnie wskazuje wszystko na to, że dalej przyczyny nie znaleźliście.
Brak bączenia wcale nie musi oznaczać, że karma nie uczula.
Szkoda faszerować tym sterydem, aj bym robiła wszystko żeby dowiedzieć się, co powoduje swędzenie.
  • Odpowiedz