Wpis z mikrobloga

@metan: Są takie adaptery co mają z jednej strony Thunderbolt, a z drugiej strony HDMI i port USB. I tak, Apple dało ciała z portami w tych nowych seriach, żeby sprzedać Ci przejściówkę za 80 euro. Jeszcze bym to zrozumiał na Airach, ale żeby na Pro coś takiego odstawić to naprawdę strzał w stopę.
@gmiaz: Dla mnie początek końca był jak zrobili Maca Pro w edycji "śmietnik". Nie robią już ani jednego normalnego desktopowego komputera do którego można powsadzać dyski i napędy, tylko użytkownik potrzebujący peryferiów ma mieć na biurku coś co wygląda jak pacjent na OIOMie pod respiratorem.
@kyaroru:do tego Xeon w IMacu Pro :DD Miałem kilka, w tym wersję 2008. W większości padały zasilacze. W jednym padła grafika. Nie wyobrażam sobie normalnie działającego procesora tej klasy zamkniętego w puszcze podobnej wielkości, bez sztuczek typu zduszanie wydajności jego i karty graficznej AMD. Doskonale obrazuje to wersja "śmietnik pro" :D W normalnym kraju posiadanie czegoś z logiem nagryzionego jabłka byłoby np. wydaniem kilku stówek więcej na oryginalne części do auta.
@gmiaz: Tylko za czasów PowerMaców obudowę projektowali inżynierzy, a designerom zostawiono "obudujcie to czymś, żeby było ładnie". Teraz mam wrażenie, że jakiś artysta wizjoner nie mający pojęcia o elektronice zaprojektuje zupełnie niefunkcjonalną obudowę, a potem inżynierzy się pocą, żeby tam wsadzić hardware o wymaganej specyfikacji tak, żeby się to nie zjarało po 2 godzinach ciągłej pracy.
@kyaroru: prawda. Co to nowego GejMaca Pro - podejrzewam, że userzy będą mogli sobie wstawić dla porównania hałasu koparkę bitcoin :) Ta druga zużyje więcej "prundu", ale może parę centów do kieszeni wpadnie :)
@gmiaz: Ja naprawdę lubię ten ekosystem, ale coraz ciężej jest mi znaleźć w nim sprzęt dla siebie - nie mają od lat w ofercie żadnego sensownego komputera stacjonarnego średniej klasy. Albo mini z procesorem z ziemniaka, albo all-in-one z zerem możliwości rozbudowy, albo śmietnik za grube cebuliony. Jak robiłem developerkę na iOS to używałem hackintosha + najtańszy mac mini do którego było przypisane konto deweloperskie, bo nie widziałem innej sensownej opcji:)
@metan: bez problemu można podpiąć. kupujesz przejściówkę i tyle... :) ja np. używam usb c -> hdmi,usb,usb-c i mam podłączony monitor po hdmi, klawiature po usb i mysz na bluetooth

i zostaje jeden port wolny :)