Wpis z mikrobloga

Siema. Po ostatnich cyrkach z portfelem mulitibit postanowiłem zmigrować na electrum. Wykonałem w sumie trzy operacje, z czego powiodła się tylko ta pierwsza - "testowa". Dwie pozostałe utknęły w statusach "low fee" i "unconfirmed parent". Wiszą już tak ~48h. O ile pierwszą jestem w stanie zrozumieć (dałem standardowe fee, a pewnie sieć jest zapchana), o tyle martwi mnie druga z nich. Multibit już kompletnie mi szaleje - wszystkie środki, które pozostały na tym portfelu pokazuje jako "unconfirmed" - czyli nie mam ich ani na "starym", ani na "nowym" adresie. Szukać już jakiejś mocnej linki? (,)

#kryptowaluty #btc #bitcoin #electrum #multibit
sequencer - Siema. Po ostatnich cyrkach z portfelem mulitibit postanowiłem zmigrować ...

źródło: comment_lzmgHg3rpzaTU9T9AxetFt7ypQEVnUBj.jpg

Pobierz
  • 22
@sequencer: Z tego co się orientuję to po jakimś czasie (2 tyg jak się nie mylę), jeśli transakcja nie przejdzie z powodu małego fee to wróci na adres wyjściowy. To jeśli chodzi o BTC, nie wiem jak z innymi.
@m4cias: Low fee jestem w stanie chyba wyciągnąć przy pomocy "child pays for parent". Nie wiem tylko jak z tą drugą. Czy to oznacza, że z multibit wyszła niepoprawna transakcja? :(
@m4cias: Oby. Gorzej, że wszystko co mi zostało na multibicie jest w statusie "unconfirmed" pomimo, że wcześniej było ok. Ostatni zakup BTC wykonałem w marcu, ciułam już od ponad roku. Do tej pory wszystko banglało - posypało się wraz z aktualizacją do multibit v0.51. Próbowałem przywracać portfel z seeda, na innym sprzęcie i innych wersjach portfela i wszędzie jest tak samo. No cóż, chyba czekam dalej. Myślałem że jest tu może
@m4cias: Ok, dzięki wielkie! Sprawdziłem wg adresu wejściowego - transakcje są widoczne - oznaczone jako unconfirmed. A dla danego fee estimated time wynosi 40-Inf. Smuteczek. :P Gdybym wiedział wcześniej, to nie dawałbym sugerowanej przez portfel opłaty, tylko sypnąłbym trochę grosza. ;) Poczekam jeszcze trochę, jak będzie się tak utrzymywać dłużej, to spróbuję 'cpfp'. Na razie wyłączam stres. ;)
@sequencer:
1. Unconfirmed na Multibicie - znany bug. Jak bitcoiny wrócą to możesz próbować to naprawić.
2. Unconfirmed parent - dziwne. Wydaje mi się, że twoja transakcja została doczepiona w bloku za transakcją która jeszcze nie jest potwierdzona. Możesz po prostu czekać albo spróbować tę parent transakcję przyspieszyć przez viabtc, albo dopłacić fee do swojej transakcji co też zmotywuje kopaczy do potwierdzenia tej wcześniejszej.
@nocnyjanek:
Thx, obadam.

@4833478:
Ad1. Widziałem na forach, że to znany bug, dlatego zdecydowałem się na migrację na inny portfel.
Ad2. Tak sobie teraz myślę, czy nie jest przypadkiem tak, że multibit korzysta z "adresów reszty"? Jeśli transakcja oznaczona u mnie jako "pierwsza transza" nie została potwierdzona przez sieć, to "reszta" również. A ja z multibita wykonałem po tym drugą transakcję - "główną transzę", która była "resztą" pierwszej transakcji. Może
Btw. jak jeszcze miałem całość środków na multibicie, to próbowałem kilka razy "naprawiać portfel", ale po każdej takiej operacji miałem jakąś część (różną) unconfirmed.
@sequencer: Jesli nie zgubiles hasel, to sie nie martw. Zawsze mozesz odzyskac coiny na surowo, tzn. wygenerowac liste adresow twojego portwelai i ich prywatnych kluczy, zeby podlaczyc sie pod to z dowolnego innego klienta. Nie udalo mi sie teraz linka znalezc, ale na forum bitcoin.org byl opisany ten proces dla multibita.

Sprobuj najpierw usunac wszystkie lokalne pliki multibita i zsyncowac sie na nowo.
@nocnyjanek: txaccelerator chyba faktycznie działa, bo udało mi się "przyspieszyć" transakcję i rano była już zatwierdzona przez sieć. Dzięki!

@phaux: @szary_obcy: Właśnie uruchomiłem multibita i te środki, których nie mogłem przelać na electrum, bo były unconfirmed są w tej chwili normalnie dostępne w portfelu. Dziwnie się ten multibit zachowuje, bo wcześniej odzyskiwałem go z seeda na świeżej wirtualce i po zsynchronizowaniu nadal były unconfirmed. Teraz naprawiło się samo. :P
sequencer - @nocnyjanek: txaccelerator chyba faktycznie działa, bo udało mi się "przy...

źródło: comment_TlEIqzJmt2uu79wNniFtI38zhxq8i3Nk.jpg

Pobierz