Wpis z mikrobloga

Tak mnie to zastanawia, studiuje AiR i liznąłem trochę programowania(podstawy): Pythona, C, Htmla/css/java itp i dojdzie mi C++. W sumie to mnie to nawet zainteresowało i czy da się ogarnąć jakąś przyszłość z tego na samym uczeniu się w domu z książek internetu i własnej pracy bez żadnych studiów informatycznych itp? #programowanie #it
  • 9
@Makoviec: Myślę że w tym kontekście różnica między Informatyką a AiR może być nie taka duża. Chcesz być programistą to i tak musisz się sporo uczyć samemu. Tak samo jeśli chodzi o pracodawców - studia mogą pomóc znaleźć pierwszą pracę, ale dalej mało kto na to patrzy.
@Makoviec: na rynku jest ciagle deficyt specjalistow wiec coraz czesciej pracodawcy patrza na wyksztalcenie drugoplanowo. Najwazniejsze to gdy kandydat wykazuje checi daleszej nauki, posiada tez jakas wiedze teoretyczna, a najlepiej jak moze pokazac kawalek swojej pracy gdzies w sieci, np. Github , mysle ze spokojnie mozna we wlasnym zakresie tym bardziej ze mozna znalezc coraz wiecej darmowych kursow
Zrobiłem inżyniera AiR, pracuję jako programista, podobnie jak jakaś połowa mojej grupy. Najgorzej znaleźć pierwszą pracę, potem jak jesteś ogarnięty to praca szuka Ciebie. Na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na pracowników.
Co do nauki to zależy od Ciebie z czego się lubisz uczyć. Mi odpowiada uczenie się z książki, inni wolą robić kilka tutoriali w internecie na raz. Z biegiem czasu warto się zainteresować bardziej​teoretycznymi tematami jak algorytmy, struktury danych, a nie