Wpis z mikrobloga

Dobra mirkokierowcy jest pytanie.
Wyjeździłem na swoich nowych salonowych letnich oponach 130 000 km i nastał czas na zakup nowych.
na chwilę obecną mam Hankook Kinergy eco 205/55/R16 i chciałbym zakupić nowe. Nie jestem specjalistą w #samochody dlatego chciałbym się was poradzić. Ktoś? coś? macie jakieś sugestię, zniżki? jest tu jakiś PH od opon :P ?

#opony
  • 17
@nebesky: 130 tys?? dojechales do drutu? :) srednia lub wyzsza półka, zobacz opinie w oponeo. Ja ostatnio zamowilem u miejscowego wulkanizatora i mialem taniej niz w necie i jeszcze gratis montaz. Co do tego rozmiary to za tysiaka powinienes kupic dobry komplet. ja jeździlem ostatnio na dunlopach i bylem zadowolony, ale bieznik po 30 tys juz nie najlepszy
@nebesky: ostatecznie pomysl nad calorocznymi, jak nie jezdzisz w gory i tylko po wiekszym miescie to chyba najlepsza opcja. Ja 2 lata temu przyjechalem do polski na zime i wzialem uzywane (bo za moje zimowe zabraliby prawko) i 3 dni moze padal snieg w tym czasie
@nebesky: jako ciekawostke ci moge powiedziec ze 215 sa dwa razy drozsze:) a co do opon b czy c to nie wielka roznica. wiadomo, że jedna sa moze cichsze, drugie maja mniejsze opory toczenia, ale przy tej klasie (b/c) to nie zauwazysz roznicy. Biesz dunlopy, michelin, conti, goodyear, hankook. Cos z lepszej pólki. Pamietaj ze opona to jedyne miejsce kontaktu auta z drogą!
To że jestem laikiem to już pewnie wyłapaliście :)

potrzebuje prostego przekazu typu:

Bierz te bo są dobre na mokrym, nie buczą i ładnie wyglądają a do tego za komplet zapłacisz 1100 :P
@nebesky te blueresponse to bardzo dobre gumy do spokojnej jazdy. Na mokrym genialne. Ale do ostrej jazdy nie nadają się nic a nic (miękkie i wygodne zamiast sztywne). Mnie nie siadły ale do Twojej jazdy to chyba najlepszy typ