Wpis z mikrobloga

Próbowałem dzisiaj podłączyć frezarkę cnc pod macha3, niestety z niepowodzeniem. Odblokowałem w biosie port lpt, na początku komunikację ecp epp bidirectional później gdy mach dalej się nie łączył zostawiłem samo epp tryb 378, czyli coś co domyślnie ma mach3 w opcjach. Całość skonfigurowałem według: http://www.akcesoria.cnc.info.pl/sterownik_silnika_krokowego_sskmb2.htm
Komputer widzi LPT, mach nie widzi chyba frezarki, gdy poruszam strzałkami to w machu parametry osi x y z się zmieniają a frezarka stoi, silniki nie pracują.
Obstawiam, że kabel jest stary i to on jest przyczyną, ale czy na pewno? Spróbuję jeszcze przeinstalować macha, ale obstawiam, że to nie pomoże. Jakieś pomysły? Frezarka jest nowa, widziałem już, że działa.

#cnc
#mach3
tom1988 - Próbowałem dzisiaj podłączyć frezarkę cnc pod macha3, niestety z niepowodze...

źródło: comment_c8XMk05rQ5CZKz5pvs0ezG6vfr68VJuK.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
konwerter sygnałów do falownika


@Stary_Benek: Sprawdzę temat, ale producent mi napisał, że po LPT nie zawsze działa to dobrze i falują obroty. Trochę kicha, ale będę musiał z tym żyć ;) ewentualnie spróbuję kiedyś sam coś dołożyć.
  • Odpowiedz
@Stary_Benek: Dzięki, znalazłem wcześniej coś podobnego chińskiego za 9$, ale widzę, że lepiej kupić chińskie z Polski ;)
Jak myślisz dlaczego producent twierdzi, że po LPT jest problem z tym sterowaniem (nie zawsze działa poprawnie i falują obroty)? LPT ma za słaby przesył?
  • Odpowiedz
@tom1988: Wydaje mi się, że to zależy od konwertera napięć, możesz przetestować na zasilaczu, który daje 0-10V regulowane i sprawdzić na nim pływanie obrotów. Nie sądzę, że konwerter PWM, który (jak internety mówią) zamienia częstotliwość 0-10KHz na napięcie 0-10V był źle oprogramowany. To prosty "mapping", co tysiąc Hz podnosimy napięcie o 1V. Niewiele da się spieprzyć. Pamiętaj też o poprawnym ustawieniu falownika, z manuala widzę, że ma przełącznik - sterowanie
  • Odpowiedz
@Stary_Benek: Spróbuję w najbliższym czasie się za to zabrać, ale pierwsze próby pójdą z regulacją z falownika. Dziękuję za pomoc i chylę czoła za wiedze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz