Wpis z mikrobloga

@Dambibi: na farsz- mieso mielone wieprzowo wołowe, grzybki mun dosłownie parę sztuk, żeby nie zdominować smaku, kolo 50g cienkiego makaronu ryzowego, szklanka-półtorej mrożonki mieszanki chińskiej z biedronki lub aldi, przyprawiamy sosem sojowym, mieszanką przypraw 5 smaków kamis, pieprzem cytrynowym i kurkuma, ale można wedle uznania i tym co jest pod ręką :) i pamiętac, grzybki i makaron dodajemy zaparzone i pokrojone
@MadIen: Jak wyżej :) i mam tajemną technikę- nie moczcie papieru ryzowego w wodzie, tylko namaczajcie między dwoma mokrymi ręcznikami, łatwiej zwijać, papier nie skleja sie ze wszystkim i powstaje mniej bajzlu ^^ wodę na górny ręczniczek dodajemy łyżką i pac, pac namoczone
@Yasi_Delaney: Właśnie za tą ich chrząstkowatą fakturę je lubię, ale smaku to ja ich nie wyczułem nigdy. Nie wiem czy wiesz, że można je spotkać u nas na dziko- rosną na martwym drewnie. U nas nazywa się toto Uszak bzowy lub Ucho bzowe- najczęściej rosną na Dzikim bzie czarnym, stąd nazwa. Uszak bzowy