Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning:

Czy jestem gotowy na dialog z innowiercami?


To jest dla mnie trochę dziwne... Międlar niby zna się na religii, w którą wierzy. niby też powinien znać religię którą krytykuje, a dał się wrobić w największy błąd - otóż zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie wierzą w tego samego Boga. Allah to po arabsku "Bóg". Zatem, jeżeli ma na myśli muzułmanów jako "innowierców" to troche się mija z prawdą...
  • Odpowiedz
chrześcijanie, jak i muzułmanie wierzą w tego samego Boga. Allah to po arabsku "Bóg"


@Goofas: Tak. "Allah" to po arabsku "bóg". Czy poza tym podasz jakieś inne przymioty islamskiego Allaha, dowodzące, że to bóstwo tożsame z Bogiem chrześcijan?
  • Odpowiedz
@omeprazol: Podobnie jak z religią Judaistyczną, Chrześcijanie i Muzułmanie wierzą tylko w jednego Boga. Jedni nazywają go Jahwe, inni Allahem. Wszystkie te religie łączą kilka rzeczy:

- Wiara w jednego Boga - monoteizm
- Wiara w mesjasza, który ma doprowadzić do porządku - Żydzi wierzą, że dopiero się pojawi, chrześcijanie uważają za mesjasza Jezusa, A muzułmanie Mahometa.
- Jedna księga święta - Stary testament, Biblia i
Goofas - @omeprazol: Podobnie jak z religią Judaistyczną, Chrześcijanie i Muzułmanie ...
  • Odpowiedz
@Goofas Zeitgeist to ściema, typowa manipulacja. Wystaczy zweryfikować informacje podane w filmie z choćby wiki. Kiedyś znalazłem spore opracowanie na temat przedstwawionych tam "faktów" postaram się je poszukać.
  • Odpowiedz
nie, bogowie chrześcijan i muzułmanów zachowują się w zupełnie inny sposób, to nie ta sama istota.


@NieRozumiemIronii: Po pierwsze, nie Bogowie, bo uznajemy zasadę że istnieje jeden Bóg. Nie ma Bogów w jakiejkolwiek monoteistycznej religii. A po drugie, jak ten Bóg się zachowuje to już jest kwestia, której nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Jedyne najbliższe co znamy to to, co ludzie spisali w księgach setki lat temu.

A że ludzie
  • Odpowiedz
Gdyby się głębiej zastanowić, to wszystkie te religie czerpią z jeszcze starszych źródeł - Kultu Boga Słońca ze Starożytnego Egiptu. TLDR w filmiku.


@Goofas: Zeitgeista wrzucają na wykop, świat się kończy :D. To oczywiste bzdury - są nawet poważne błędy w przedstawieniu egipskiej mitologii

Historia z judaizmem/chrześcijaństwem/islamem jest podobna, dlatego, że kolejna religia wyrastała z poprzedniej. Sam judaizm wywodzi się z semickich wierzeń (np. Baal przedstawiony jako demon, jest kolejnym
  • Odpowiedz
  • 1
@Puter Zarowno biblia, jak i koran byly spisane przez ludzi. Ludzie otrzymywali informacje od jednego Boga. Wiec teraz pytanie, czy ten sam Bog opisywal dwóm różnym wyznawcom różne informacje, czy to wyznawcy na swoj sposob interpretowali to, co Bog przekazal obu wyznawcom?
  • Odpowiedz
Wiesz różnice są tak duże ,że to chyba nie tylko ludzka interpretacja raczej.Nie znam się na tym ale myślę że w tej chwili są to tak ogromne różnice, że chyba źródło schodzi na dalszy plan a skutki niestety są widoczne
  • Odpowiedz