Wpis z mikrobloga

Jest ktoś na pokładzie, co sprowadzał ostatnio motór z Niemiec? Mam zamiar się z kumplem wybrać po jeden i mam pytanie -
w jaki sposób przebiega wyrejestrowanie takiego jednoślada u naszych sąsiadów? Z tego co wyczytałem, jest to warunek konieczny, aby można go było zarejestrować u nas. Sprzedają już wyrejestrowane, czy czeka się na to na miejscu, czy jak to w ogóle wygląda? #motocykle
  • 10
@wafel93: wyrejestrowanie pojazdu w Niemczech to kwestia 30 minut :). Jak to konkretnie wygląda to nie wiem, bo wszystkim po co jeździłem, wracałem na kołach, więc sprzedający wyrejestrowuje, Ty rejestrujesz na czasowe tablice wykupujesz ubezpieczenie, wracasz do Polski i tu już standardowo.
@wafel93: kupowałem dwa moto, kilka aut na przestrzeni kilku lat - zawsze wszystko było już dawno wyrejestrowane jak tam byłem. Jedyne co to pisałem oświadczenia, że nie mam tablic rejestracyjnych do pojazdu podczas rejestracji w Polsce.

Ważne abyś miał "dużego briefa" i tyle.
via Android
  • 0
@11mariom z tego co czytałem to tym wlasnie dużym briefie jest widoczna pieczątka świadcząca o wyrejestrowaniu, prawda to? Czy jakiś dodatkowy dokument o tym świadczy?
via Android
  • 0
@11mariom super dzieki za info z pierwszej ręki :) Skoro juz Cie złapałem za język, to spróbuję jeszcze podpytać - jakie papiery powinienem jeszcze od sprzedającego uzyskać? Bo o tym dużym briefie to wiem, ale co poza nim? Jest jeszcze jakiś mały brief ponoć. Prawdę mówiąc to pierwsza taka akcja moja bedzie i lepiej sie spytać skoro masz juz jakieś doświadczenie :D
@wafel93: jezeli nie bedzie malego i duzego briefa to nawet nie ogladaj motonga bo w polace jak w lesie bez malego i duzego nie zarejestrujesz. Jak jest wyrejestrowany przez niemca to dwa brify i umowa njc wiecej nie potrzebujesz.