Wpis z mikrobloga

Czy to jakiś lewak mający w pogardzie chrześcijańskie korzenie Europy?

Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej[2]. Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona w Apokalipsie św. Jana na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd[3].

źródło

#4konserwy #neuropa #bekazprawakow #polityka
Tajch - Czy to jakiś lewak mający w pogardzie chrześcijańskie korzenie Europy?

 Fla...

źródło: comment_pCn04nDQZtlwntxQp34XS38IZH5jOZiV.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@zcaalock: "I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa" i dalej "I porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną." Skoro kobieta to ludzie, to kim są "wszystkie narody", które ma paść jej syn? Konstantyn połączył religię rzymską z chrześcijańską? I ci wszyscy super pobożni chrześcijanie, którzy cierpieli lata prześladowań nawet tego nie zauważyli? Powszechność w katolicyzmie nie oznacza, że asymiluje się
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: kobieta to ludzie którzy wierzą w Jezusa, niektórzy uważają że to naród wybrany bo z niego wyszedł jezus. Na pewno nie jest to literalna kobieta która urodziła jezusa bo ona nie żyje więc jak może być przy końcu świata, w bibli nie ma żadnego kultu z nią związanego, zresztą w biblii kult kogokolwiek oprócz boga jest bardzo tępiony zarówno w starym jak i nowym testamencie

Konstantyn połączył religię rzymską z
  • Odpowiedz
@zcaalock: generalnie to do poszczególnych teorii się nie odniosę, ale rzekome pochodzenie chrześcijaństwa od starożytnych kultów było obalane wielokrotnie. Bardzo naciągane z kolei jest to, że syn kobiety to w rzeczywistości wszyscy wierzący. Ponawiam pytanie: wobec tego czym są narody, które syn ma paść rózgą żelazną i czym jest syn, skoro wg. ciebie "kobieta" sama już symbolizuje wierzących. Przecież Biblia mówi o nawróceniu wszystkich, a nie o zwierzchnictwie wierzących nad niewierzącymi,
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: w sumie objawienie każdy rozumie inaczej, jak ty tam widzisz matke boską to to ja nie mam z tym problemu, wskazuje tylko że taki pogląd jest całkowicie sprzeczny z zamysłem tego że tylko boga można obdarzać kultem a ludzie są całkowicie wyłączeni z jakiegokolwiek kultu.

ale rzekome pochodzenie chrześcijaństwa od starożytnych kultów było obalane wielokrotnie..

ja nigdzie nie napisałem że chrześcijaństwo pochodzi od starożytnych kultów ja napisałem że katolicyzm to
  • Odpowiedz
@zcaalock: no dobrze, ale co do soboru efeskiego to zmarył w 107 roku Ignacy Antiocheński pisze o Bożym Macierzyństwie i o dziewictwie Maryi, conajmniej od III wieku znana jest modlitwa "pod twoją obronę", trochę później św. Grzegorz z Nazjanzu oraz Grzegorz z Nyssy zwracają uwagę, iż tytuł Bogarodzica jest "kluczem do chrystologii", św. Jan Chryzostom (350-407) pisał: Wspominająć przenajświętszą, przeczystą, wielce błogosławioną i pełną chwały Panią naszą Bogurodzicę i zawsze dzwicę
  • Odpowiedz