Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracait #programowanie #londyn
Mirki, gdzie w Anglii stosunek jakosci zycia do zarobków jest w miare korzystny? Dostalem oferte w City i zastanawiam sie, czy ruszyc. W sumie nie wiem jeszcze nic na temat widelek, ale dzwonil rekruter i zapytal czy pasuje mi Londyn. Jak to jest?

Srednio w mojej branzy daja okolo 60k rocznie i za mniej nie wyjade. 60k rocznie daje jakies 3.5k na reke miesiecznie. Jak wyglada zycie za 3.5 k w Londynie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 19
  • Odpowiedz
@asdasdce2w: tak, może się również okazać że z drugiego końca pierwszej strefy będzie się tłukł 40 minut.

Dla przykładu ja z south wimbledon - przyjemna i biała dzielnica ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam do pracy max 30 minut (bank).
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: możesz dostać 60k na start, się możesz dostać mniej, nic nie podałeś żeby ocenić. Nie wiadomo czy masz rodzinę, czy jesteś sam.

60k rocznie to 3.5k miesięcznie powiadasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
OP: Hmm.. Czyli nie ma co sie pchac ponizej 80k. Poziom zaawansowania - senior, 60k to srednia dla calych wysp. Rzeczywiscie w City oferty zaczynaja sie od 50, na 150k konczac, ale to jeszcze nie moj level :)

Zrobilem maly research:

Koszty wynajmu:
  • Odpowiedz
@sebusik: tak zostało podane. Jak ktoś tu nie pracuje to taki sposób może być mylący, ale tak zazwyczaj się tu mówi: na umowie jest roczne brutto, na koncie widzisz netto.
  • Odpowiedz
OP: Hmm.. Czyli nie ma co sie pchac ponizej 80k. Poziom zaawansowania - senior, 60k to srednia dla calych wysp. Rzeczywiscie w City oferty zaczynaja sie od 50, na 150k konczac, ale to jeszcze nie moj level :)


@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli patrzysz na to wyłącznie finansowo to tak. Czy dzieci pójdą do szkoły? Bo to może jeszcze bardziej komplikować. Jeśli partnerka chce pracować, koszty opieki są wysokie.
Generalnie warto pamiętać, że
  • Odpowiedz