Wpis z mikrobloga

Mirki z #ps4 mam 2 pytania.
Posiadam którąś z pierwszych wersji PS4. Ostatnio zaczęło mi już przeszkadzać jak konsola hałasuje (słyszę ją 2 pokoje dalej z pozamykanymi drzwiami. Generalnie suszarka do włosów różowego chodzi ciszej). Rozebrałem ją, porządnie odkurzyłem, zmieniłem pastę i thermopady. Jest trochę lepiej, ale dalej wyje.
Pytanie pierwsze: Czym się różniły późniejsze wersje PS4 z poprawionym chłodzeniem ? Jak to kwestia konstrukcja radiatora/wentylatora to można to przeszczepić do wczesniejszej wersji konsoli ?
Pytanie drugie: Podobno jakieś serwisy sie zajmują wyciszaniem plejek. Jest sens z tego skorzystać ?
  • 7
@atrax15: Coś w tym chyba jest. Ja od roku mało grałem (przeszedłem w sumie U4 przy premierze i tak to tylko okazjonalnie w Battlefronta). Ostatnio jak zorientowałem się że wyje za mocno to był ostatni dzień gwarancji godzina 23 ( ͡ ͜ʖ ͡). Nie wiem teraz tylko czy szukać chłodzenia od jakiejś nowszej wersji czy po prostu oddać do jakiegoś serwisu konsol.
@SzemranyInkub sprawdź docisk chłodzenia, to był ponoć problem. W sensie podegnij je jakoś, albo wsadz coś pod ten zaczep który przykrecasz albo nowe śruby i skręć w opór. W 11xx jest większy radiator i ponoć inny wiatrak, ponoć cichszy (nidec), można przeszcepic