Wpis z mikrobloga

Mirki mechanicy, co oznacza biały kolor świecy? Nie spotkałem się nigdy z takim czymś.

Ustawiłem gaźnik tak jak serwisówka podaje i jest taki kolor. Myślałem, że za mało paliwa więc dałem większą dawkę... i to samo. Powinna być generalnie jasno brązowa a jest taka. Świeca irydowa, nowa - przejechane z tysiąc kilometrów. Może na irydowej tak ma być? Nie wiem, nie miałem nigdy - ale #!$%@?łem najdroższa, z myślą, że taka będzie zajebista ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moto pali i śmiga ładnie, tylko nie chciałbym żeby coś było nie tak, bo w poprzednim silniku przez (prawdopodobnie) zle ustawioną dawkę upaliło mi zawór wydechowy i narobiło ambarasu... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wołam #motocykle a również #samochody i #mechanika #mechanikasamochodowa #mechanikamotocyklowa
rzeznia22 - Mirki mechanicy, co oznacza biały kolor świecy? Nie spotkałem się nigdy z...

źródło: comment_BMIHclBMUrsEjuqq5S98gtYRqhmtLjIj.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Zielony34: Po prostu chce profilaktycznie zapobiec kolejnym wydatkom. Poprzedni właściciel widocznie miał za ubogą mieszankę, ale że moto również śmigało ładnie i nie było żadnych problemów to łap nie wsadzałem, do czasu aż zawór wydechowy się ujarał i rozpieprzył tłok z głowicą. Nie chciałbym tego przerabiać drugi raz bo szukanie głowicy do tego silnika to nie dość, że potworny wydatek tak znalezienie jako tako w dobrym stanie graniczy z cudem.
  • Odpowiedz
@Zielony34: Tak, jest okopcona bo dawka została na próbę zwiększona ponad to, co podaje serwisówka. Chciałem sprawdzić, czy świeca zrobi się 'kasztanowa' - czyli teoretycznie taka, jak być powinna, ale się nie zrobiła. Spalanie nadal zachował w widełkach katalogowych. Wiec wrócę do tego jak podaje serwisówka. Tylko nadal mnie zastanawia dlaczego jest biała a nie taka, jak być powinna. Luz zaworowy też ustawiałem i jest według serwisówki. Zostaje tylko ten zagadkowy,
  • Odpowiedz
@daniel186: Mieszanka nie wydawała się raczej uboga - serwisówka podawała 2 'obroty' standardowo. Była biała. Przekręciłem 4 razy - nadal była biała, tylko pojawiło się jedynie to delikatne okopcenie. Ale raczej była już zbyt wysoka bo zimny na ssaniu nie chciał palić tylko bez ;)
  • Odpowiedz
@rzeznia22: to jest wlasnie gaznik trzeba troszeczke sie pobawic w dobre ustawienie. wszystko zalezy w jakim stanie jest silnik i sam gaznik podrecznikowe ustawianie moze sie roznic od takiego jaki silnik potrzebuje
  • Odpowiedz
@daniel186: O to właśnie chodzi. Aktualny silnik jak i gaźnik złożony generalnie z dwóch. Wszystko w dobrym stanie, ale ma to też swoje lata, membrany pewnie nie mają takich właściwości jak nowe. Cięzko go idealnie wyczuć jak mu to przykręcić bo jak nie ustawie to silnik pracuje wzorowo, jedynie minimalnie spalaniem się różni. Teraz na pewno było już za dużo bo na ssaniu nie chciał palić, tylko bez i po przekręceniu
  • Odpowiedz