Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #indierock #rock #lofi

#18
Guided By Voices - The Brides Have Hit Glass

znacie to uczucie, gdy powoli dociera do was, że to już koniec? że znowu nie wyszło jak chcieliście? że nic już nie da się zrobić? kluczyk wpadł do studzienki a wy słyszycie tylko wymowne plumknięcie, które się z was śmieje. pociąg odjechał a wy możecie tylko odprowadzić wzrokiem jego ociężale rozpędzające się cielsko. spamowaliście wykop z wypiekami na twarzy i okazało se, że KORWIN 4.76% ... o tym właśnie jest dla mnie ta pioseneczka. może nie taki jest jej sens, ale zaraz to rozwinę jak ja to widzę.

kojarzycie ten zapierający dech w piersiach błysk, towarzyszący wam w chwili gdy musicie jednak wykonać pierwszy samodzielny krok po latach czołgania we własnych szczynach? trzeba przerzucić stronę. dopisać kolejne zdania, a jedyne słowa jakimi dysponujecie to gówno i śmierć? w sensie że można wyłapać taki moment, goniąc w amoku za marzeniami, na który można nawlec grubą kreskę, postawić granicę i takie tam. być może w pierwszej chwili, wachlarz wyrastających przed wami możliwość będzie wyglądał mało obiecująco. każde z potencjalnych wyjść będzie oznakowane napisem - "nieupoważnionym wstęp wzbroniony". ale co... rozłożycie ręce i pomyślicie, że coś się wymyśli. może jutro obudzę się jako ktoś lepszy czy coś...

no właśnie, stoicie nad przepaścią i jak uda wam się uchwycić bezład towarzyszących wówczas emocji, zrozumiecie, że z jednej strony jesteście cholernie rozczarowani. a z drugiej, jakąś częścią waszego jestestwa przytulicie do piersi fakt, że nareszcie jesteście wolni. ale czy o taką wolność wam chodziło? zostaniecie z wybrakowaną wersją tego na co, jak wam się wydawało, zasługiwaliście i o czym marzyliście. a tu jeszcze wymagają od was żeby iść z podniesioną głową w momencie gdy wpatrujecie się w ziemię w poszukiwaniu okruchów waszych ambicji. i jak się okazuje, nawet ich już nie ma. zostały zjedzone przez gołębie. i te gołębie się nimi zatruły. i zdechły...

to jest soundtrack do takich scen. pamiętajcie. prawda jest w indie rocku !
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #indierock #rock #lofi 

#18
Guided By Voices - T...
  • 9
@KurtGodel: Game of Pricks () Ogólnie mam często problem. Nie wiem czy to moja spaczona psychika czy wgl jakis wewnetrzny wylew ale ZA KAŻDYM NAMALOWANYM OBRAZEM mylę ich z Built to Spill. Nie wiem, sa identycznie ale wielkość dyskografii jest totalnie inna. jedyne co łączy zespoły to ta nienawiść do gry poza US. Mogliby się ruszyć z raz chociaż :/
@Apollo_Vermouth: bo to jest ta sama szkola indie rocka, tego prawdziwego, najntisowego, garażowego i jankeskiego. Chociaż BtS potem mierzyli wyżej i weszli do studia zeby nagrac Perfect From Now On, tak samo jak Modest Mouse z The Moon & Antarctica GBV zostali na zawsze, na swoim przedmieściu i nie chciało im się wylatywać w kosmos x)