Wpis z mikrobloga

#idiotabuduje i kolejne idiotyczne pytania do władców gromu czyt. elektryków.
1. Czy istnieje jakaś obowiązująca zasada odnośnię prowadzenia kabli 230V? Tj. Czy na przykład: podłączając puszkę, przewód dostarczający prąd powinien wchodzić do puszki z góry? dołu?
2. To samo przy kontaktach itp.
3. Czy dopuszczalnym jest podłączenie równoległe 3 wyjść do żarówek co np. 1 metr każde?
4. Czy jak zrobiłem zwarcie probówką-śrubokrętem że aż #!$%@?ło korki i były iskry to mogę użyć tej samej probówki jeszcze raz? Czy już do wyrzucenia jest?
5. Czy to prawda że gumowe buty mogą uratować życie w momencie kiedy złapie się przewód pod napięciem?
#elektryka #prad #majsterkowanie
  • 31
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Nie, drogi kolego, Ja wolę zapytać mądrzejszych od siebie a później spróbować swych sił. Miesiąc temu do wymiany obudowy gniazdka wzywałbym fachowca, z każdym dniem i pomocą Mirków jest lepiej.
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: nie wiesz kto jest madrzejszy. Pytasz losowych ludzi o ktorych zupelnie nic nie wiesz, tak samo jak o fachowcach. Niejednokrotnie na mirko blyszcza kompletni ignoranci, tyle ze pewni siebie.

Co gorsza nie wiesz o co pytac. Kilku rzeczy sie dowiesz, ale wiekszosc watpliwości nawet nie przyjdzie Ci do glowy. Nie zapytasz, bo nie wiesz, nie zdajesz sobie sprawy z tego, ze nie wiesz lub robisz zle.

Nie bede wiecej
  • Odpowiedz