Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam pytanie. Od kilku dni mój net z UPC zrywa połączenie dosłownie co godzinę. Wystarczy restart modemu i wszystko wraca do normy. Uznałem, że winny jest sam sprzęt. Stąd pytanie czy mogę wymienić posiadany modem (Technicolor TC7200) na jakiś inny ze złączem koncentrycznym? Słyszałem, że UPC może blokować aktywację innego sprzętu stąd pytanie czy to prawda? #pytanie #kiciochpyta #technika #pcmasterrace #upc
  • 24
@Machinae_Supremacy: Zaloguj się do sprzętu i sprawdź parametry sygnału, może są skoki i modem gubi sygnał/próbuje znaleźć inny kanał. Bez wizyty technika wtedy się nie obejdzie.
Przerabiałem to ostatnio z multimedią, kilkanaście razy w ciągu dnia sygnał na uploadzie skakał z 47 na 51+dbmv, przyszedł technik, wymienił modem, pogrzebał coś w skrzynce i upload mam na stałym 46dbmv.
Plus taki, że trafiłem na kumatego gościa na infolinii który od razu sprawdził
@s_t_u_l_e_j: ogólnie ja na swoim connect boxie od roku downstream 3 dbmv i snr 34-36 w zależności od kanału oraz upstream 42-44 dbmv, i od roku mam równe 250 mbit, także jeśli chodzi o internet to to była jedna z lepszych decyzji, zważywszy na to że w sumie mam w domu upc od 15 lat i nigdy nie robili problemów xD ale to może dlatego, że mam w budynku jeszcze netię
Pobierz
źródło: comment_AwIyhiHlkXpBh6P9nq7NKkqOQz7PKGie.jpg
@Firenz Jak zaczną lecieć ze skryptu i sugerować resetowanie zamiast realnie pomagać to ich szybko ściągnę na ziemię. Co do prędkości to wiem jedynie, że speedtest pokazuje około 40mbps. Wynajmuję mieszkanie i nie wiem jaka jest umowa z UPC, tak więc nie dowiem się nic więcej. Co do prędkości to nie mam zastrzeżeń.
@s_t_u_l_e_j Mam coś takiego. http://imgur.com/a/8UvJS Patrzeć na kanał dosyłowy czy zwrotny?
to ich szybko ściągnę na ziemię.


@Machinae_Supremacy: wiesz, że wiele firm nie daje możliwości nie pójścia skryptem? Niestety kiedyś pracowałem na obsłudze jednej z korporacji i po prostu musisz bo będziesz miał na pojutrze rozmowę z monitoringiem albo którymś z kierowników ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Machinae_Supremacy: Ja bym reklamował ten kanał zwrotny czyli upload. Moc 51dbmv, ja miałem skok do 51dbmv i brak internetu na kilka minut (non stop gra radio internetowe, więc kilka razy w ciągu doby ucinało). Choć technik powiedział że powinno działać...
Wymienił modem, pogrzebał w skrzynce i upload jak widzisz zbił do 45-46,5.
@Machinae_Supremacy: @s_t_u_l_e_j: jezu, support upc nie jest wcale zły na tle całej reszty. Wielokrotnie im zgłaszałem albo zwalony router albo problemy z trasą itd. i nie pamiętam kiedy ostatnio mnie zlali. Może w netii, to tak, to jest jeszcze poprzedzone 40 minutami czekania.
@Firenz: Pracuję w sprzedaży, ale nie dzwonię do ludzi wyprzedzając pytanie :) Szczerze mówiąc to jestem jednym z niewielu, któremu ta robota pasuje i nawet się podoba, co widzę po tym, że nadal się nie wypaliłem, a i na wypłatę nie narzekam. Ot, człowiek urodzony do pracy na słuchawce :)