Wpis z mikrobloga

Na studia magisterskie zmieniam uczelnię. Na starej uczelni będę mieć średnią która prawdopodobnie pozwoli na otrzymywanie stypendium rektora. Jeśli zapisałbym się równocześnie do nowej i starej uczelni w rzeczywistości studiując jedynie na nowej, to czy istnieje możliwość pobierania tego stypendium ze starej uczelni? Czy w ogóle można tak zrobić, że równocześnie zapiszę się na studia dzienne na dwie różne uczelnie w dwóch oddalonych od siebie o 200km miastach?

  • 7
@xxvv: Teoretycznie to możliwe, ale jak Cię skreślą z listy studentów na starej uczelni, to automatycznie zawieszą Ci stypendium. Najlepiej to zajrzyj do regulaminu przyznawania stypendiów na swojej uczelni.
@Balcar: No właśnie, problem wydaje się dosyć skomplikowany i myślę, że nawet regulaminy uczelni jego nie rozwiązują. Chociaż wydaje mi się, że dzienne studiowanie na dwóch różnych uczelniach nie jest zabronione ani płatne.
@kawaiimaid666: Na starej uczelni niby jest wprowadzone od tego roku rozliczenie semestralne, ale tak naprawdę nie skreślają po semestrze nawet tych którzy mają sporo do poprawy.
@xxvv: Nie, nie jest zabronione. Składając wniosek o stypendium zobowiązujesz się tylko do tego, że pobierasz stypendium z jednego kierunku na jednej uczelni, ale tak jak pisałem, nim rozpatrzą Twój wniosek, to już możesz być skreślony z listy studentów. Najrozsądniej byłoby złożyć wniosek na nowej uczelni albo co jakiś czas pojawiać się na zajęciach na starej, żeby trzymać rękę na pulsie i nie zostać skreślonym przynajmniej do końca semestru.
@xxvv jak pisze Mirek wyżej, ewentualnie musisz trzymać rękę na pulsie i jeździć minimum raz na dwa tygodnie i dobry kontakt z kimś z grupy ćwiczeniowej
No i nie wpadaj na pomysł pobierania dwóch stypendiów, bo będziesz musiał oba zwracać