Wpis z mikrobloga

Al Jazeera link podaje, że "koalicja", czyli de facto Amerykanie zabili 106 cywili (w tym 42 dzieci) w prowincji Deir Az Zor na wschodzie Syrii. Przez pomyłkę.
#syria
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cheater: Nie obchodzi mnie kto wydał rozkaz a kto strzelał. Wszyscy odpowiedzialni za zamordowanie ponad 100 osób powinni zawisnąć na najbliższej gałęzi. Mam nadzieję, że Syria po wygraniu z ISIS wniesie pismo do trybu w Hadze przeciwko amerykańskim zbrodniarzom, będę ich w tym dopingował.
  • Odpowiedz
@przegryzam: Nie rozumiem problemu, przecież to były dobre bomby, demokratyczne, nie ma o czym rozmawiać. Zdarza się. A teraz zmieńmy temat, słyszeliście jak krwawy Assad zbombardował ostatni TM szpital w prowincji Idlib?
  • Odpowiedz
@Cheater: A czy ja pisałem o zrzucaniu bomb atomowych na Iran, czy o tym konkretnym przypadku, gdzie żołnierze za zabicie 100 niewinnych cywili dostaną status bohatera wojennego, medal, a co roku na memorial day będą robić im parady i śpiewać o nich piosenki. Dla mnie to barbarzyństwo i powinni zostać powieszeni, a nie traktowani z honorami.
  • Odpowiedz
@Cheater: Nie chodziło mi o odpowiedzialność zbiorową i karanie wszystkich amerykańskich żołnierzy jak leci ale o karanie tych, którzy dopuszczają się mordowania cywili, atakują suwerenne kraje lub wspierają grupy terrorystyczne. Tyczy się do zarówno USA, Izraela, Europy jak i reszty zachodnich państw które mieszają na bliskim wschodzie.
  • Odpowiedz