Wpis z mikrobloga

Mirki co się #!$%@? na juwenaliach to ja nawet nie. Byłem ostatnio na gdańskich technikaliach jak i olsztyńskiej kortowiadzie i o zgrozo, jedyne "piwo" jakie można było dostać oprócz ice shandy, było wyłącznie 3,5%. Pytam się, co jest #!$%@?? Teraz słyszałem że na juwenaliach w Gdyni to samo sprzedają, a przecież takie "piwo" to zwykły ssik. Czy ktoś może wytłumaczyć mi ten proceder? Jeśli to samo będzie w tym roku na #woodstock to biorę oddzielny plecak na alkohol. KPINA nie tylko ze studentów, ale i ze zwykłych niedzielnych piwkowiczów. (,) #piwo #pytanie #oswiadczenie
  • 21
  • Odpowiedz
Mirki, toż z to #afera bo musisz kupić takiegoś czegoś 10, żeby coś poczuć, a lać pójdziesz po tym 15 razy.
Jeszcze rok temu było wszystko spoko, można było dostać normalne pifko, nie jakiegoś tam krafta, ale też nie harnasia z sików wilka, a teraz? 3,5% co to za #polityka
Chcę żeby ten wpis zobaczyło jak najwięcej osób, bo potrzebuję solidnego wytłumaczenia.
  • Odpowiedz
@kajec: na imprezie masowej nie wolno sprzedawać napojów o wyższej zawartości alkoholu (na imprezie podwyższonego ryzyka w ogóle napojów alkoholowych).

Nie wszystkie juwenaliowe imprezy są imprezami masowymi - te, które odbywają się na terenie uczelni nie są. Ale po tragedii na otrzęsinach w Bydgoszczy rektor stołecznego uniwerku wprowadził własne zarządzenia. Być może gdzie indziej również tak się stało. Albo impreza po prostu jest masową.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: na woodstocku te piwa też nie mają 5%, mimo, że na puszcze jest tak napisane.
Ja ich z 15 wieczorem ładowałem i kiepsko było żeby coś skopało. A normalnie jak pije 6-7 to już coś czuje
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: @CzarnyWieszak: to o czym piszecie wynika z zakazu sprzedaży, podawania i spożywania alkoholu na terenie Kostrzyna. Taką uchwałę "od zawsze" na czas trwania PW uchwala rada miasta. Natomiast ten zakaz NIE DOTYCZY piwa (oraz innych alko do 4,5%) i normalne piwo można bez problemu kupić :)

Na samym festiwalu max 3,5%, a od zeszłego roku (nie wiem jak będzie w tym) nie da się wejść pod sceny z alkoholem
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: A jeśli piwo ma przykładowo 5,6% to jest ono sprzedawane w Kostrzyńskich sklepach? Co do alkoholu pod sceną, to strefa wolna od % obowiązuje pod scenami już chyba kilka lat, ale tylko na ostatnim festiwalu było to jakoś bardziej egzekwowane
  • Odpowiedz