Wpis z mikrobloga

@Nixon52: No własnie z obiektówki tylko te najbardziej obcykane, proste typu kalkulator, koszyk z produktami, studenty itp. Myślę by zacząć jakiś system bookingowy we Flasku ale nie wiem jak się za to zabrać (jest sporo problemów) dlatego szukam jakiegoś skryptu z zadaniami OOP
@Rare_Soul: > "system bookingowy we Flasku ale nie wiem jak się za to zabrać (jest sporo problemów) "

Jakie problemy masz na myśli i czego konkretnie nie wiesz?
@luqu: Teraz głowie się jak zrobić app.route z hashowanym linkiem na potrzeby udostępnienia osobą z zewnątrz. do tego

def shared_note(id):
#create CURSOR
cur = mysql.connection.cursor()

#get NOTES
result = cur.execute('SELECT * FROM notes WHERE id = %s', [id])
note = cur.fetchone()
return rendertemplate('sharednote.html', note=note)

Wykop nie ogarnia wcięć :x
@Rare_Soul: Chodzi Ci o haszowanie id z bazy danych, żeby user nie dostawał czystego id z bazy? Np: ../user/abc zamiast user/1?

W drugim przypadku chętnie zobaczyłbym większą część kodu (jak masz łączenie z bazą np zrobione). Albo chociaż przeczytał Tracebacka co tutaj wywala. Poza tym można użyć ORM (sqlAlchemy, a prostszy to Peewee) zamiast pisać czystego sql'a.
@luqu: W bazie dodałem nowa kolumnę "uniquehex". Zrobiłem to tak ze generuje randomową 32 bitową liczbę i konwertuje ja do hexa dzięki czemu mam coś takiego jak: /sharedlink/0xfcde44f6L/ dzięki czemu strona jest dostępna dla posiadaczy linku. Dziala :) Tutaj moja produkcja -> dropnote.rarez.pl :D