Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym zrobić swoje portfolio. Mam już serwer, domenę, coś tam próbowałem zrobić na wordpressie, niestety żaden szablon mi nie odpowiada (albo wyglądają "tak sobie", albo mają zbyt wielkie ograniczenia). Strona ma być prosta, coś w tym stylu. Zdjęcia na stronie głównej, najlepiej z taką responsywnością jak tu, możliwość dodawania wpisów do bloga. I teraz pytanie, korzystać z jakiegoś cms'a i szablonu (może polecacie jakiś motyw), czy może ruszyć dupę i zrobić jakiś własny szablon do wordpressa? Ogarniam jakieś tam podstawy html i liznąłem kiedys trochę css, ale nie wiem czy dam radę zrobić nawet tak dość prosty szablon.
#wordpress #webdev #webdesign #html #css #cms
  • 4
@rdq_: a szukałeś na theme forest? Zapewniam Cię, że znajdziesz coś dla siebie, tym bardziej, że topowe templatki mają w ciul opcji konfiguracyjnych.

Sam nie rób. Co prawda to, co pokazałeś jest banalne do wyklepania, ale z doświadczenia wiem, że w przypadku własnego folio włącza się perfekcjonizm i ciężko to skończyć, bo zawsze znajdziesz coś, co Ci nie pasuje. Tym bardziej, że jak sam piszesz: nie masz w kodowaniu praktycznie żadnego
@rdq_: Jeśli będziesz korzystać z WP i płatnej templatki szukaj bardziej dostosowanej do wymagań. Te o największej sprzedaży na themeforest są zbyt rozbudowane. Szablon z którym można zrobić portfolio, stronę firmową czy prywatnego bloga będzie ciężki.