Wpis z mikrobloga

Taka, oto sytuacja dzisiaj. Wchodzę z rana na konto przez apkę a tu jeb 70 cbl pobrane za "opłata za kartę", myślę co jest #!$%@? ? Rozumiem jakieś 5 pln rocznie czy coś. Dzwonię przez apkę na infolinię i robię zadymę z grubej rury. Kobieta mi tłumaczy że to roczna opłata za kartę kredytową - no chyba was posrało. Ciekawostką jest to że tej opłaty można uniknąć jeżeli uwaga, przeprowadzi się rocznie 240 transakcji albo jednorazowo na kwotę 12000 cbl, zapytałem jej jak mam zrobić jednorazową kwotą na tyle skoro mam limit dwa razy mniejszy xD Ale nie otrzymałem odpowiedzi. Powiedziałem że w skoro tak, to dzisiaj rezygnuję z posiadania karty, blokują ją i cześć, na co Pani powiedziała że w sumie to może złożyć wniosek o zwrot tej opłaty ale to trwa do pięciu dni, na co powiedziałem jej że skoro ściągacie dzisiaj hajs to widzę go dzisiaj z powrotem na koncie. Na koniec jak przemiła Pani wysłała już mój wniosek, to zapytałem czy jeżeli wniosek/reklamacja zostanie pozytywnie rozpatrzony to oznacza to że hajs został mi zabrana bezpodstawnie i to jest jednoczesne przyznanie się do tego ? Ech...usłyszałem że w sumie to oni są bankiem internetowym i czym może mi jeszcze w czymś pomóc xDD. Decyzję i zwrot 70 cbl miałem po 5 minutach od zakończenia rozmowy.

Ja się zorientowałem, ile tysięcy ludzi w Polsce się nie zorientuje albo stwierdzą że tak musi być ? Nie dajcie się.

Wołam #mbank bo jesteście zajebiści w #!$%@? po raz kolejny xDD

##!$%@? #oszukujo #banki #oddawacpiniodze #januszebiznesu #mbankcwel
  • 21
  • Odpowiedz
@kzrr: No wielkie zaskoczenie, że płaci się roczną opłatę za limit na karcie. A ten limit z 0% oprocentowania przez 54 dni to myślisz działalność charytatywna? Po prostu zapłaciłeś za możliwość skorzystania z dodatkowych środków w dowolnym momencie.

Od razu wyjaśniam, że jakbyś zrobił te 240 transakcji, to byłoby za free, bo bank by wyszedł na swoje na prowizjach od płatności kartą...

Trzeba czytać regulaminy do produktów z których się
  • Odpowiedz
  • 0
@murvs: Szczególnie jeśli kartę mam od 8 lat czy więcej lat. 240 transakcji ? Karta służy mi głównie do płacenia za hotele czy rezerwacje w internecie, ew zakupy w sklepach a nie do codziennych transakcji w biedronce.
  • Odpowiedz
@kzrr: łooo #!$%@?, też w marcu 70 cbl płaciłem z mbanku, ale to tak normalnie zgłosiłeś reklamację i oddali? wiem, że zwolnionym się jest z opłaty jak wykonasz tam ileż transakcji bodajże 120, ja wykonuję kilkanaście rocznie więc mnie golą, ale wg tego co pisze mogę zgłosić reklamację i oddają hajs?
  • Odpowiedz
@kzrr: Pretensje możesz mieć tylko do siebie, że bierzesz produkty, których cen nie znasz.
Swoją drogą, 12000zł nie musisz wydać w jednej transakcji, chodzi o roczną sumę. Czyli musisz zrobić 1000zł albo 20 transakcji miesięcznie.
  • Odpowiedz
@kzrr: xDDD
Uważasz, że opłata podana od początku w tabeli opłat i o której na ogół mówi się też przy podpisywaniu umowy (w razie, gdyby komuś nie chciało by się czytać) ma być podstawą do reklamacji? Niby z jakiej paki?

Nie no halyna, kto by tam czytał umowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93: Przecież wyraźnie napisałem że jednorazowo 12000. Produkt brałem jak juz też pisałem nie wiem z 8 lat temu może więcej, wiec najpierw przeczytaj ze zrozumieniem a potem się wypowiadaj.
  • Odpowiedz
@kzrr opłatę roczną za kartę pobieramy zgodnie z obowiązującą Taryfą prowizji i opłat, z którą należy się zapoznać. Udostępniamy także warunki zwalniające z tej opłaty. Opłata została więc pobrana zasadnie.

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku
  • Odpowiedz
@kzrr: Widzę co napisałeś, ale to świadczy tylko o nieznajomości cennika i niezrozumieniu lub niekompetencji pracownika banku - wycinek cennika w załączniku.
Nie wydaje mi się, by ta karta wcześniej kosztowała mniej - po prostu musiałeś wyrabiać limit.
Robienie awantury z powodu nieznajomości cennika jest żałosne i powinieneś się wstydzić, a nie chwalić.
ms93 - @kzrr: Widzę co napisałeś, ale to świadczy tylko o nieznajomości cennika i nie...

źródło: comment_kCHzr0vJEnWQ2RsqSp1hYG542WgCTU21.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93: W kilku letniej historii posiadania przeze mnie karty zdarzyło mi się przez rok nie korzystać w ogóle albo raptem parę razy w sklepie kiedy płatnicza została w domu, i nigdy ale to nigdy żadna opłata za kartę nie została mi pobrana.
  • Odpowiedz
  • 0
@miszczu_blady: a wiesz ze muszą mnie o takiej zmianie poinformować ? Tak wiem też że wyskakują wiadomości z informacją na takie tematy po zalogowaniu do konta ale moim zdaniem nie jest to w ogóle wiążące, jeśli oni coś zmieniają na co się nie zgadzam mam prawo odstąpić od umowy, a takie zmiany powinny być każdorazowo w postaci aneksu przesyłane.
  • Odpowiedz
@kzrr: z tym aneksem to przesada, bo pewnie pierwotna umowa z bankiem mówi o tym, ze tabela opłat moze sie z czasem zmienić i nie wymaga to podpisania aneksu. Nikt Ci natomiast nie broni zeby zerwać umowę. A to, ze ignorujesz wiadomości po zalogowaniu do konta internetowego, to juz jest Twój problem. Ich przejrzenie raz na miesiąc i wyłapanie zmian w tabeli opłat to jakieś 60 sekund.
  • Odpowiedz
@kzrr,
zawierając z nami umowę zgodziłeś na warunki i zobowiązałeś się min. do zapoznawania z każdymi zmianami TPiO. Informacje o zmianach wysyłamy poprzez wiadomości w serwisie transakcyjnym lub mailem.
Wrócimy jeszcze do warunku zwolnienia z opłaty za kartę, kwota 12 000 zł nie musi być jednorazową operacją, a sumą tych operacji w roku rozliczeniowym dla karty.
Pozdrawiamy,
Zespół mBanku
  • Odpowiedz