Wpis z mikrobloga

Chcę się pożalić na Huaweia. Mniejsza o to jaki model, od początku są z nim problemy ale z pewnych powodów nie mogłem z niego zrezygnować.

-na wyświetlaczu jest jakby maszynowo wyszczotkowany zygzakowaty kształt, nie widać tego poza patrzeniem pod kątem pod bardzo mocne światło, wydaje się w tym miejscu brakować takiej lekko szorstkiej siatki, nie wiem, wykrywającej dotyk? Bo dotyk tam reaguje, ale z lekkim opoznieniem. Conajmniej dziwne.

-wady matrycy aparatu, w dwoch miejscach małe czarne plamy na zdjeciach

-wyswietlacz przy wysokiej jasnosci jakby lekko "drga", glownie widoczne na niebieskim kolorze.

- i dzisiejsza sensacja, pojawila sie nagle i znikad. Powidoki... nie chcące zniknąć. Pojawiają się tylko na ciemnym kolorze, głównie w obrębie krawędzi. No co za złom, jeszcze po drodze były inne usterki, ale zwyczajnie ich nie pamiętam.

Co w związku z tym? Chciałbym, żebyście mi polecili jakiś telefon, który nie zawiedzie sprzętowo. Jakiś czas temu było pisane o telefonach, gdzie cyanogen jest fabrycznie instalowany, nieszpiegowanie też byłoby zaletą.

#android #telefony #huawei
Electr0bot - Chcę się pożalić na Huaweia. Mniejsza o to jaki model, od początku są z ...

źródło: comment_AzW6QyZ6aG7c0rg3wKJOlZ0eYEkSSbI3.jpg

Pobierz
  • 18
@ptasiek2: apple skreślam z góry. I przeciez są te cyanogeny opensorsy, gdzie sprawa nieco lepiej wyglada.

Jednak przede wszystkim problem poki co jest sprzetowy. Poprzedni telefon mialem kolo 5 lat, niezatapialny. #!$%@? niecaly rok i sie sypie.
@ptasiek2: w jaki sposob sa zbierane dane w systemie, ktory jest otwarty i lustrowany?
Ma sprzetowo jakis ukryty tajny chip do tego? No raczej nie.

Moze jakos jest tez szpiegowany, ale raczej jest to trudniejsze niz w wypadku sprzetow jak apple gdzie mamy bezczelne consolidated.db przykladowo.
Jeszcze sie pożale na softwareową klawiaturę huawei, która jest absolutnie #!$%@?. Co prawda słownik do rysowania tą kreską wykrywa słowa naprawdę świetnie, lepiej niż google, ale uwaga uwaga, nie wiem co to za matoł wymyślił - szybkie wciskanie backspace... POWODUJE AUTOMATYCZNE WPISYWANIE NASTĘPNEGO SUGEROWANEGO (przewidywanego) SŁOWA.

W efekcie, gdy chcemy coś kasować, ale nie trzymając przycisk (bo wtedy kasuje za szybko) zamiast kasować będziemy dokładać coraz to kolejne losowe słowa.

Najgłupszy feature