Wpis z mikrobloga

Witam ponownie kryptomireczki ostatnio wygenerowałem sobie portfel offline przy użyciu tego serwisu i mam do was kilka pytań:
1.Mam teraz zeskanować ten kod i zaimportować go do np. blockchain.info??
2.Jak mam przelać komuś pieniądze przy użyciu tego portfela?

#bitcoin #kryptowaluty #pytanie #blockchain
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jemcoll: 1. Jak to zrobisz to portfel offline stanie się portfelem online, i tę kartkę będziesz mógł wywalić.
2. Żeby przelać komuś pieniądze z portfela papierowego musisz go zaimportować lub przenieść wszystkie środki (sweep) do innego portfelu - online albo programu.
Portfel papierowy nie służy do używania do płacenia tylko jako forma bezpiecznego gromadzenia bitcoinów. Jak chcesz z niego wypłacić bitcoiny to musisz wszystkie na raz i praktycznie niszczysz portfel.
  • Odpowiedz
Czyli jak się dorobię fortuny na papierowym to będę mógł go zaimportować do blockchain.info i wydawać zgromadzone środki ?


@jemcoll: NIE! Nigdy nie importuj klucza prywatnego do blockchain.info bo co zrobisz jak nagle portal blockchain.info np przestanie istnieć? Stracisz wszystkie swoje środki.

Zaimportujesz sobie klucz do portfela na komputerze swoim np do Core lub Electrum ale nigdy online.

Jesteś kolejną osobą która myśli że blockchain.info to to samo co blockchain
  • Odpowiedz
Czyli jak się dorobię fortuny na papierowym to będę mógł go zaimportować do blockchain.info i wydawać zgromadzone środki ?


@jemcoll: Tak można zrobić, ale jak @Krypto_TR pisze lepiej tego nie robić a zaimportować do portfela programowego a najlepiej nie importować klucza tylko zrobić sweep (co zdeaktywuje papierowy portfel, a nie tylko da do niego dostęp). No i to zależy o jakiej fortunie mówisz, jeśli to by było np. 100
  • Odpowiedz