Wpis z mikrobloga

Hej,
Drogie Mirki i Mirabelki! Mam problem z mechanikiem. Miły Pan wziął auto do wymiany wtryskow i sprawdzenia pompy w focusie. Termin pracy był ustalony na 2 dni i po próbach ustaliliśmy na tydzień. Mechanika przeciągnąl się do 5 tygodni na dzień dzisiejszy. Codziennie jestem zbywany telefonami że wszystko wporzadku i na jutro będzie do odbioru. W tamtym tygodniu udałem się do tego majstra i jak się okazało "zawory w silniku same się uszkodziły". Od tamtej pory codziennie jestem "przekładany" na nastepny dzien. Prośby i innego rodzaju rozmowy o odbiór auta są ciągle olewane " auto jest całe rozebrane i nie oddam go w takim stanie". Drogie Mirki co można zrobić w takiej sytuacji?

#prawo #mechanikasamochodowa
  • 16
albo byc ekstremalna #!$%@? i nic nie zrobic albo pojsc i go doprowadzic do porzadku, postraszyc lub mozesz mu poprostu nie zaplacic na koniec roboty xD


60km dziennie jeździć komunikacja miejska po auto to nie jest ciekawe zajęcie
@Vadys Mów że chcesz auto zastępcze skoro tak spuerdolil termin. Jeśli będziesz pewny że nie nagrywa strasz spalaniem zakładu, pobiciem, skarbowką i wszystkim co się da. A nawet daj mu ostrzegawczego liścia na gębę.
@Vadys Mów że chcesz auto zastępcze skoro tak spuerdolil termin. Jeśli będziesz pewny że nie nagrywa strasz spalaniem zakładu, pobiciem, skarbowką i wszystkim co się da. A nawet daj mu ostrzegawczego liścia na gębę.


Ja nagrywam wszystkie rozmowy z odleganiem z terminami. Myślałem o tym że pójść do UOKiK ale nie wiem czy coś pomoże w tej sprawie
@Vadys: nie słuchaj tych wyżej bo przeciez na głupsze pomysły to nie mogli wpaść...

słuchaj, ja bym zrobił tak:

1. Odstępujesz od umowy
2. Zabierasz auto
3. Oddajesz do innego serwisu na koszt tego jegomościa
4. Wzywasz do zapłaty za te koszty + odszkodowanie za wszystkie koszty które poniosłeś w związku z tym że nie zrobił auta na czas - jeśli masz udokumentowane dobrze koszty i jeśli dowodowo masz wszystko.

Jak
@bgonzo auto nie jeździ, jest rozmontowane na części pierwsze. Właśnie wracam z wizyty od niego i "okazalo" się że zamiast wymienić uszczelniacz w pompie to wymienił ja na inna i #!$%@? ja strzelił przy mnie. Następny "termin," na czwartek.
Witam ponownie !
Auto odzyskałem po 60 dniach kalendarzowych. Dostałem Fakture Proforma na naprawę. Wymienione w niej jest masa rzeczy których była naprawiona / regenerowana. Z dniem dzisiejszym auto zgasło podczas jazdy i już nie zapaliło. Po oględzinach (innego) mechanika okazało się że wtryski nie podają paliwa ( były regenerowane , mam to na papierze).
Auto odbierałem z rzeczoznawcą który sporządził protokół z naprawy.
Czy mogę ubiegać się o naprawę pojazdu w