Wpis z mikrobloga

@jilicat: a najlepsze jest to, że jak wszyscy potencjalni terroryści byli w jednym miejscu na bliskim wschodzie, to ktoś wpadł na genialny pomysł, żeby zamiast zadusić w zarodku terroryzm, wpuścimy tej dziczy po trochu wszędzie, ZOBACZYMY CO SIĘ STANIE xD
@jilicat: wiesz. Cieżko sie wierzy w teorie spiskowe ze jak mogły głowy państw o tym pomysleć. Ale ktokolwiek uczył sie historii. Wie ze większość decyzji na wysokich szczeblach to były intrygi i manipulowanie społeczeństwem i polityka. Dlaczego teraz nagle miałoby sie zmienić
@jilicat: Problemem nie jest że Ci ludzie są, tylko jak tu funkcjonują. Wystarczyłyby rozsądne kryteria przyjmowania uchodźców, realne działania mające na celu asymilację przyjezdnych i stanowczość w stosunku do osób, które nie chcą zaakceptować naszych norm a wszystko by się ułożyło.
Pamiętaj też, że media raczej nie przedstawiają prawdziwej sytuacji na zachodzie i wbrew pozorom jest lepiej niż można ma wypoku wyczytać ;d
@unknown_stranger: masz na myśli priorytety i wartości w społeczeństwie ? Chcesz rozwinąć i opowiedzieć mi o tym co Ci przeszkadza i tez co właśnie Japonia w tym względzie ma do zaoferowania ? Bo mega lubię słuchać o takich rzeczach
@Kayleigh: z tego co wiem to tutaj Ok przyjmujemy, ale jest stosowany co do uchodźców mocny rygor. Rok temu jak jechałam tu na wakacje to na granicy jednak panowie stali i patrzyli kto wjeżdża. Nie pamietam dokładnie źródła, ale gdzieś czytałam, ze z Danii właśnie uciekają, bo za duzo państwo od nich wymaga.
@jilicat: bardzo dobrze. Dla nierobów nie ma miejsca. Zamiast dawać tym ludziom kasę za darmo niech im dadzą tylko w przypadku jak pracują lub np edukują się lub poszerzają swoje kwalifikacje. #!$%@? czemu nikt tak nie myśli
@jilicat: tak apropos tatuażowi i Japonii dziewczyna z która sie aktualnie spotykam jest na japonistyce zreszta w Japonii mieszkała. Ostatnio widzieliśmy tatuaż na szyji baby o znaczeniu mała krowa haha szła sobie po Grochowie. Marta mówi ze tatuowala by ludziom mocz bo ma bardzo ładny znał
dużych Miast europejskich tak czy siak będę bała się już wjechać
@jilicat: Ale to raczej przez błąd poznawczy niż uchodźców. Prawdopodobieństwo śmierci w zamachu jest niemal zerowe. O wiele, wiele łatwiej jest zginąć pod kołami samochodu, a jakoś nikt nie boi się wychodzić na ulicę ^^
Głowa do góry i się nie martw. Nie ma sensu ulegać tej paranoi, bo jest ona przede wszystkim bronią polityczną używaną przez konserwatystów. Podejrzewam, że
@Kayleigh: szczególnie, ze dunole nawet swoje dzieci wysyłają do roboty, 16 lat i zapieprzasz po szkole do pracy w przykladowo markecie, ostatnio widziałam nawet ogłoszenie w Aldim ze szukają dzieci 16-17 lat
@unknown_stranger: kultura jest mega ciekawa to fakt. Chociaż z tymi manierami to tez rożnie wyglada. Szczerość intencji i komunikacji to jest bardzo duży problem tego społeczeństwa. Z szacunkiem to samo. To jest trudny temat bo on jest troche inaczej rozumiany i np w związkach zupełnie na czym innym polega niż w naszej kulturze.

Ciekaw jestem czy by Ci się to podobało. No i Japonia jest mega rasistowska obecnie. Tzn z jednej
@Kayleigh: Tak. I co więcej nawet mimo niemal zerowego zagrożenia, należy z tym problemem walczyć. Po prostu najliwnie wierzę, że ludzie w końcu przestaną pozwalać na to, żeby media i populiści srali im do głów, żeby przestali bezmyślnie ulegać emocjom i zaczęli obiektywnie oceniać sytuację.
Uważam też, że mocno przecenia się wpływ obecności imigrantów na prawdopodobieństwo zamachu. Do podłożenia bomby wystarczy jeden człowiek. Jeśli nie zwerbujesz go spośród ludności lokalnej, to
@Zwanek: tu sie zgodzę. Ostatnio rozmawiałem w ogóle z koleżanka na ten temat i bardzo narzekaliśmy na to ze po cholerę sie #!$%@? na bliski wschód. Po cholerę chce sie zmieniać naturę tych ludzi. Zostawić ich samych sobie. To lepiej antagonizować społeczeństwo. Tzn ja rozumiem dlaczego to zostało zrobione ale mnie to boli ze takie rzeczy sie wykonuje
@Kayleigh: Walka o strefy wpływów, nie ma co się łudzić ideałami.
Chociaż ja, jako że nie wyznaję relatywizmu kulturowego, popieram misję cywilizacyjną i westernizację i mniej zaawansowanych krajów. Ważne tylko, żeby kierował tym wszystkim rozsądek i przemyślane tempo, bo jak widać na przykładzie Afryki, taktyka "Dajmy niewykształconym ludziom demokrację, niech się wyżynają" nie bardzo się sprawdza ;d
@Zwanek: no ale przecież to zmiany na kilkaset lat wykształcenia się zupełnie innych wzorców społecznych. Musi minąć i wymrzec kilka pokoleń żeby zwesternizowac jakaś kulturę. Patrz jak cieżko wyplenić z Polaków mentalność PRL a nie są to rzeczy tak bardzo odmienne od filozofii zachodu jak mentalność sposoby myślenia i wartości kultury chociażby arabskiej
@Kayleigh: Myślę że maksymalnie 75-100 lat, chociaż podejrzewam, że przy wystarczająco intensywnych staraniach wystarczyłoby 50.
Najważniejszy jest język. Jeśli tamtejsza ludność zaczęłaby mówić po angielsku, to byłoby już z górki.
@jilicat: Wiesz ile grup znikało na przestrzeni historii? I obawiam się widząc sporo analogii z latami 30-stymi XX wieku, że historia może się powtórzyć, wszystko zmierza ku temu, że będzie fizyczna konfrontacja dwóch grup na zachodzie. Pytanie tylko kto teraz będzie ofiarą a kto oprawcą i tą ewentualną konfrontację wygra.

Akurat jak PiS i jego pomysły z 500+, plany Morawieckiego są dla mnie chybione, tak polityka względem "uchodźców" i trzymanie od