Wpis z mikrobloga

Wykopowicze,

na Waszych profilach - w ustawieniach konta - pojawiła się dziś możliwość włączenia weryfikacji dwustopniowej. Jest to dodatkowa opcja zabezpieczeń, która umożliwia Wam zdecydowanie lepszą ochronę swojego konta. Zalogowanie do wykopowego konta będzie możliwe tylko po wprowadzeniu kodu wygenerowanego na telefonie właściciela konta. Oczywiście, jest to opcja dla chętnych. Nikt nie ma obowiązku korzystania z dodatkowych zabezpieczeń, choć gorąco do tego zachęcamy :-)


Dobrego dnia Wszystkim! ( ͡º ͜ʖ͡º)

#dobrewiesci #wykop #wykopblog #2fa #bezpieczenstwowsieci
  • 145
  • Odpowiedz
@wykop: Dodajcie obok kodu QR również secret key jako cyferki i literki które mogę sobie wklepać ręcznie. Nie mam smartfona, a na proste telefony które obsługują jave też są aplikacje obsługujące 2fa. http://totpme.sourceforge.net/

@adam-dobrawy: Nie wiem czy planujecie kategorie banki, ale raiffaisen ma opcje smsową, po zalogowaniu konieczny jednorazowy kod aby się zalogować. Opcja darmowa.

Serwis ze śmiesznymi obrazkami wprowadził 2fa, a allegro od lat nie potrafi (
  • Odpowiedz
Wszystko to dało nam wiele do myślenia, raz jeszcze usiedliśmy do tematu zabezpieczeń kont, przeanalizowaliśmy sytuację i przygotowaliśmy listę zadań, które zostaną wdrożone w ramach poprawienia bezpieczeństwa Waszych kont. Być może wiele tych zmian jest przesadzonych, tak jak 2FA, ale wychodzimy z założenia, że lepiej zrobić więcej niż mniej - chcemy dać Wam możliwość jak najlepszej ochrony Waszych kont.


@wykop: KOCHAM WAS

  • Odpowiedz
Powtarzamy jeszcze raz tym, którzy się nie przeklikali:

KORZYSTANIE Z TEJ OPCJI NIE WYMAGA PODAWANIA NUMERU TELEFONU


@wykop: no ale tu już były oświadczenia, że bezpieczeństwem się zajmiecie jak tagi naprawicie to musicie wybaczyć ludziom że się nikt nie spodziewał że w sumie na taki przyzwoity pomysł wpadniecie. Jak już tak was zapał złapał to może by tak funkcje czarnolisto trochę rozszerzyć?
  • Odpowiedz