Wpis z mikrobloga

@AchtKommaAcht: szkoda że nie Bombajem Saturna - miasto jakich wiele. Ci podli Polacy to nawet potrafili wykreować coś takiego jak Zamość i to nie na kapryśnych kopalinach, które raz są a raz nie ma. Sam jestem mieszkańcem Bytomia ale wiem że nie ma co się spuszczać a i historia jest przewrotna. Ciężki przemysł już raz te miasto pogrążył (koniec średniowiecza, srebro) i potem wykreował na nowo i znowu pogrążył.

Tak
  • Odpowiedz
@Tosca303: Tylko Niemcy nie wydobywali pod centrum , a nawet na tą ewentualność budowano Nowy Bytom. Nie Niemcy zapuścili to miasto. Nie neguje powodó rewizji granic, a jedynie porównuje możliwośći Bytomia niemieckiego a polskiego. Kurtyna
  • Odpowiedz
@AchtKommaAcht: a to gdzie niby są szyby kopalni Centrum, Szombierki, Rozbark rozwijanych rabunkowo za niemca? Ściśle okalają ścisłe centrum Bytomia. No wspaniałe by to było, ewakuować ~650 letenie miasto do Rudy i #!$%@?ć na zawał wszystko. To tylko wysoka cywilizacja niemiecka potrafi wymyślić. To już naprawdę wolę to co mamy teraz i jeszcze stoi.
  • Odpowiedz
@AchtKommaAcht: Tak, tak, tak i wcale nie miało to związku ze wcześniejszą rabunkową eksploatacją tego terenu za Niemca (pic rel). Mój ojciec omal nie zginął na starym Rozbarku jak za nim ziemia pochłonęła "górkę", nasyp nad starym szybem dawnej kopalni Neu Fortuna i takich historii znam więcej. Bytom był dokumentnie rozkopany i już część niepotrzebnych szybów została byle jak zasypana na początku XX wieku, bo się miasto rozrastało - to
T.....3 - @AchtKommaAcht: Tak, tak, tak i wcale nie miało to związku ze wcześniejszą ...

źródło: comment_Xv5BmNPwKRuqwMUMllMT6rcj3URV7qQn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AchtKommaAcht: acha i dodatkowo: ofiary dostania w łeb a tym samym pierwsze obostrzenia i zakazy dotyczące montowania fikuśnych wykończeń dachów (bo szkody, tąpie, spada na przechodniów) na pięknych bytomskich kamienicach w centrum miasta - to lata 20. oraz 30. XX wieku za czasów wielkiego Brüninga. Także mów mi dalej o polskim podkopywaniu Bytomia....

i żeby nie było - to idea miasta na złożach jest poroniona. To miasto zostało wykreowane i
  • Odpowiedz