Wpis z mikrobloga

Dlaczego #facebook w przeglądarce #opera strasznie wolno się przewija / dosłownie laguje jakbym miał procesor sprzed 10 lat a po 10 min korzystania z czatu responsywność spada do tego stopnia, że po wpisaniu litery, pojawia się ona po 2-5 sekundach w okienku? Dodam, że na Edge'u wszystko chodzi płynnie jak malina. Żadnych przycięć itd. Proszę o rady.
#komputery #przegladarki
  • 7
  • Odpowiedz
@Koggz: No ale też interpretera kodu bo jednak Edge radzi sobie doskonale. Czasem na myśl przychodzą mi jakieś teorie spiskowe jakoby Microsoft mógł przydzielać pełne zasoby komputera tylko swoim apkom albo faktycznie Edge jest genialnie napisany. Większość bardzo wymagających stron najpłynniej chodzi właśnie na tej przeglądarce. Pozostaje jeszcze siła przyzwyczajeń, hasła, historia i dane w chmurze przez co po prostu nie chce mi się żonglować przeglądarkami. Nie zmienia to jednak
  • Odpowiedz
Nie zmienia to jednak faktu, że strona FB jest tak oskryptowana, że pożera niezwykle duże ilości zasobów.


@ofendine: właśnie o to chodzi. Poużywasz na Edge trochę facebooka to po jakimś czasie stwierdzisz, że nie jest tak kolorowo. nie wspominając już o zacinających się czatach których nikt nie raczy naprawić xD
  • Odpowiedz
@Koggz: No właśnie dziś planuję tylko przez Edge posiedzieć. Może to po prostu wrażenie szybkości bo jeszcze jest tu "czysto". Po instalacji Opery też byłem zachwycony prędkością ładowania i działania stron.
Czaty, a szczególnie te grupowe to jest już w ogóle katastrofa. Do tego to używam tego programu:
https://messengerfordesktop.com/
  • Odpowiedz