Wpis z mikrobloga

@Colek: Kto jak kto ale myslalem ze Ty gowna na steamie reklamowal nie bedziesz :/ Przeciez ta gra to jest jakas kpina xD Na telefonie bym w to nie gral nawet, w latach 90 na miniclips tez by furory nie zrobila :/ Serio wstyd by mi bylo cos takiego pokazac jako moj produkt ktory chce sprzedawac :/

Ja rozumiem ze kolega itd, ale miejmy jakies standardy...
@Colek: No ja rozumiem, ze i cena niska i nikt mi nic nie kaze, jasne. Ale no badzmy szczerzy, na chwile zapomnij ze to gra kolegi, uwazasz ze to jesr produkt za ktory powinno sie brac jakiekolwiek pieniadze?

Kazdy zaczynal, to oczywiste. Ale nie kazdy sprzedaje swoje produkty zanim beda dobre...
@Perlo: ale ty masz metrowego kija w dupie xD
ok, powiedzmy że 500 osób to kupiło. To daje przychód w wysokości 395 euro czyli jakieś w przybliżeniu 1600zł. Z tego powiedzmy że łącznie podatki i opłaty Steam to jakieś 30%. Zostaje nam 1120zł na czysto.
Powiedzmy, że ta gra została stworzona w 20 godzin, łącznie z przerwami na sranie, przeglądanie 9gaga i dolewanie kawy. Na godzinę to daje 56zł netto. Słynny
dodaj zus, ksiegowa itd i jestes na minus.


@Perlo: ta, bo wydalem gownogre to od razu muszę księgową zatrudniać xD No ale spoko, idzmy tym tropem, wydam jeszcze 4 gierki, z tym samym skutkiem, tak samo ciulowe, byle cv zapełnić, prowadze j.d.g sam ogarniam ksiegowosc i 60% z 8000 pojdzie do skarbu państwa czy steama - to ciagle jest 3200zł czyli 32zł/h netto.
A zebranego doświadczenia by wydawać lepsze produkty nie
@TymRazemNieBedeBordo: Ale Ty wiesz ze to tak nie dziala? xD Masz Ty jakiekolwiek pojecie o temacie? Sama oplata za GL to obecnie chyba 200e. I serio myslisz ze on te gre zrobil w 20 roboczogodzin? xD
Plus tego nie kupi w zyciu 500 osob, no moze w bundlu jakims gdzie on pewnie dostaje 10gr za sztuke.
Ani na tym nie zarobi, ani sie takim gownem pochwalic nie mozna.
@Perlo: tak, mam xD teoretyzuje tylko w sprawach zarobków i rozliczeń - bo w PL nie chciałbym się kopać z koniem i tworzyć JDG by wydawać gównogierki. Gra nie wyglada przesadnie skomplikowana, stąd 20 rbh trochę na wyrost - komuś w miarę doświadczonemu zrobienie logiki do tego tytułu zajeloby ze 3 rbh.
Ludzie gorsze gówna kupują. http://store.steampowered.com/app/412540/The_Minotaur/?l=polish
http://steamspy.com/app/412540 tę grę posiada ponad 7 tysięcy osób, a kosztuje 1.6 funta. Nie dałbym
@TymRazemNieBedeBordo: No to w sprawach zarobkow to nie ma zadnego sensu. Od tych 3200zl odejmuj 800zl zus po 200e oplaty GL za kazda gre xD
I serio nie odrozniasz posiadania gry od jej nabycia. Wiesz ze takie gownogry dostaje sie za darmo, albo w bundlach? Kupuja je jednostki, chyba ze ktoras wypromuje przypadkowo lub nie jakis jutuber.
Tworzyc gownogierki zeby na tym zarobic to mozna na komorke z mikroplatnosciami, ale nie
po 200e oplaty GL za kazda gre xD

This one-time fee will grant your Steam account access to post and update as many of your games as you like within Greenlight.

I serio nie odrozniasz posiadania gry od jej nabycia. Wiesz ze takie gownogry dostaje sie za darmo, albo w bundlach? Kupuja je jednostki, chyba ze ktoras wypromuje przypadkowo lub nie jakis jutuber.


Dlatego strzelam że 40%-50% - nie ma tylu redakcji