Wpis z mikrobloga

Mirki, Mireczki, Mirunie.
Pytanie do tagu #programowanie

Otoz chcialbym sie nauczyc podstaw programowania. Zastanawiam sie nad jezykiem i wszelkimi ogolnikami z tym zwiazanymi.

Rozumiem, ze warto odpowiedziec sobie na pytanie "na cholere mi to?"

W moim doswiadczeniu zawodowym mozna znalezc rekrutacje (2 lata z zakresu zarzadzania klientami), inzynierie (2 lata doswiadczenia z zakresu kontroli jakosci). Studiuje kierunek biznesowy oraz Project Management po godzinach. W tym kierunku spogladam - ewentalne usprawnianie systemow zarzadzania dla firm inz, tworzenie baz danych, moze tworzenie aplikacji ktore moglbym uzyc w kontekscie rekrutacji, laczenia kilku elementow w procesie zatrudnienia itd.

Od czego powinienem zaczac wg Was?
  • 3
@hazadSK: jak jesteś not into komputery to zacznij od CS50 czy coś. To już pytanie co dokładnie chcesz w życiu robić. Jakich systemów, jakich baz danych, jakich aplikacji? Rodzajów takich przedsięwzięć jest w uj i każde da się w kilku technologiach zrobić.
@hazadSK: od języka C lub C++. Chcesz to Ci podrzucę moje materiały z kierunku, ale wydaje mi sie, ze tylko podstawy i ogólna wiedza przyda Ci sie, jeśli nie zamierzasz zostać programista. W ostatnim roku mieliśmy tez sporo na temat zarządzania w IT.