Wpis z mikrobloga

Łucznik Maja 827. Maszyna do szycia, ale większości krawców mówić tego nie trzeba :)

Poprosiłem znajomego który zjechał do domu (studiujemy..) aby przywiózł mi jakąś maszynę do szycia. Kilka godzin wcześniej kupiłem koszulę która mi się spodobała, ale nie była dopasowana, tj. slim fit. Któryś to raz z kolei wkurzyłem się i nawet wyszedłem ze sklepu kierując się do domu, ale wtedy zrodził się pomysł, żeby samemu nauczyć się zwężać koszule, rozwiązało by to sporo problemów :)

Maszyna była uszkodzona, prawdopodobnie w wielu egzemplarzach tego modelu łamie się plastik w sprzęgle (koło ręczne po waszemu). Mogłem kupić nowe za ~40 zł, ale jakoś tak wolałem wydrukować brakujący kształt na drukarce 3D :)

Rozpycha się on jak okładziny hamulca bębnowego w plastikowym kole ręcznym blokując obrót, a kształt w środku elementu blokuje się o wypust tarczy maszyny do szycia. Mogłem zaprojektować cały element od nowa, ale te ząbki były by problemem, nie wiem ile by wytrzymały. Taki tam projekt na wieczór.

Samą koszulę rozprułem po bokach, od samego dołu aż do końca rękawka, zrobiłem prostą zakładkę i zaszyłem. Wcześniej poćwiczyłem i oswoiłem się z maszyną, bo był to mój pierwszy raz. Uszyłem wtedy rękawiczkę i zwęziłem poszewkę na poduszkę :)

I to chyba na tyle, niestety z maszyną będę się musiał rozstać bo nie jest moja, ale może jeszcze poćwiczę fach i spróbuję z jakąś starą białą koszulą z zachowaniem ładnej zakładki/szycia.

Fotki jak zawsze.

#diy #druk3d #zrobtosam #krawiectwo #szycie #modameska #chwalesie #rekodzielo #maszynadoszycia no i dam jeszcze #visherdev bo ja.
Visher - Łucznik Maja 827. Maszyna do szycia, ale większości krawców mówić tego nie t...

źródło: comment_3FVV6ImeMiv7vFMMnSRkmfu8b9Rm6u9q.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz