Wpis z mikrobloga

Chcę zmienić samochód na coś lepszego od Toyoty Starlet. Zrobiłam wstępny przesiew tego, co jest na allegro i wytypowałam kilka modeli, które mi się podobają. Warunki, jakie auto musi spełniać:

- cena do 23000zł, to jest górna granica, której nie przekroczę
- wielkość do rozmiarów Toyoty Avensis/Kia Ceed, może być też mniejsze, byle nie smart. Najlepiej w hatchbacku
- benzyna+gaz, ewentualnie możliwość założenia instalacji
- silnik, który ma przynajmniej przyzwoite osiągi - auto głównie na dojazdy do pracy, więc pierdzikom 1.1 stanowczo dziękuję

Jakie auta polecacie? Pomóżcie Mirki plis.

#motoryzacja #samochody #kupujzwykopem #pomocy #kiciochpyta #ankieta

Jaki samochód polecasz?

  • Suzuki Swift IV / V (2004 - 2016) 9.8% (11)
  • Kia Ceed I (2006 - 2012) 13.4% (15)
  • Chevrolet Aveo 0.9% (1)
  • Citroen C3 I / II (2002 - 2016) 0.9% (1)
  • Mazda 2 (2007 - 2014) 7.1% (8)
  • Ford Fiesta Mk7 (2008 - ) 17.0% (19)
  • Honda Civic VII / VIII (2001 - 2011) 28.6% (32)
  • Mercedes Klasa A / B (2004 - 2012) 2.7% (3)
  • Hyundai i20 / i30 (2008 - 2015) 14.3% (16)
  • Inne (napisz w komentarzu) 5.4% (6)

Oddanych głosów: 112

  • 27
  • Odpowiedz
@Toniezarzutka: pół roku temu szukałem czegoś dla siebie z budżetem do 20k.
z wymienionych tutaj pozostała u mnie trójka na placu boju:
Hyundai i30, Kia Cee'd i Honda Civic VII. Wybrałem Civica 1.6 tylko dlatego, że to benzyna, a miałem już dość klekotu. Pozostałe były brane pod uwagę z silnikiem diesla 1.6, bo najmniej kłopotliwy i oszczędny.
  • Odpowiedz
@rademeness: biorę pod uwagę Avensis, którą miał mój niebieski w dieslu, oprócz tego myślę o Corolli - generalnie Toyoty znam, byłam ciekawa opinii na temat innych marek :)
@FilipChG: Sporo opli jeździło w rodzinie (Astry i Vectry), wszystkie miały jakieś usterki z dupy i pozostawiły po sobie raczej ambiwalentne odczucia
@Qontrol: może innym słaby silnik nie przeszkadza, ja jednak na autostradzie wolę jechać te 140km/h bez
  • Odpowiedz
@Toniezarzutka: proponuję Megane iii jeżeli ma być mniejszy samochód. Benzyna albo diesel. Bez znaczenia większego. Ewentualnie Laguna iii ale w dieslu gdyż benzyny pod LPG w tej cenie nie dostaniesz.
  • Odpowiedz
@zolwixx: i jak ta Honda, jesteś zadowolony? Hyundaie bardzo mi się podobają zarówno w środku i na zewnątrz, no ale.. you can't have it all ;)
@Arthizo: innego bym nie brała, aczkolwiek opinie na autocentrum trochę studzą mój zapał w stosunku do Swifta
  • Odpowiedz
@Toniezarzutka: Peugeot 308 ok. 2010 roku - są egzemplarze z gazem (mój kolega zrobił już 200tys km na gazie), ktore sie dobrze sprawuja, choc ja bym brał Diesel'a 1.6 bez dwumasy i FAPu - naprawde mało palą i są dość zrywne. Model ten zwyciężał w rankingach niezawodności Dekry. Mialem peugeota 307 (dalej jest w rodzinie) i uważam te autka za dość bezawaryjne. Pozostaje kwestia gustu dot. nadwozia :)
  • Odpowiedz
@kipowrot: @Toniezarzutka: Ufo jest spoko, tylko na lpg trzeba co 20kkm kontrolować/regulować zawory z tego co mi mówiono gdy szukałem auta dla siebie. Nie wiem jakie to koszta i jak pracochłonna kontrola, ale warto rozeznać się w temacie przed kupnem :) W innych autach zazwyczaj się to robi o wiele wiele rzadziej. W starej 323f bj regulacje robiłem przy 200kkm (60kkm po założeniu lpg)
  • Odpowiedz