Wpis z mikrobloga

Fragment książki z 2011 roku autorstwa Barbary Vaka pt. "Pretty Maids", opisującej handel ludźmi pomiędzy Europą Wschodnią, Egiptem i Izraelem. To powieść, ale oparta na dogłębnej analizie zjawiska dokonanej przez autorkę. Można kupić za 15 PLN w Google Play. Niestety jest dostępna tylko po angielsku. W książce nie ma żadnych nawiązań do Polski / polskich obywateli, ofiary pochodzą z krajów byłego ZSRR.

Myślę że warto o niej wspomnieć nie dlatego, aby sugerować, iż dokładnie taki sami proceder miał miejsce w przypadku Magdy, ale aby podkreślić, iż Egipt ma historię podobnych zdarzeń, stąd absolutnie racjonalnym jest głębsze przyjrzenie się sprawie przez ten pryzmat (z dedykacją dla półmózgów z TVN i GW).

"For the most part, Egypt is known as a transit country for women coming in from Eastern European countries to Israel for the commercial sex trade organized by international crime cartels, primarily Russian mobs and the Russian Mafia. Unsuspecting women tourists travelling alone are also fair game for these traffickers."

Moje luźne tłumaczenie:

"Egipt jest znany jako kraj tranzytu kobiet z krajów Europy Wschodniej do Izraela w komercyjnym handlu na tle seksualnym zorganizowanym przez międzynarodowe grupy przestępcze, przede wszystkim związane z rosyjską mafią. Nieświadome, podróżujące same turystyki są również łatwym celem dla tych przemytników."

Jej kontynuacją jest wydana w 2013 roku "Crimes of Passion", gdzie dochodzi wątek Arabii Saudyjskiej.

#magdazuk #magdalenazuk
k.....o - Fragment książki z 2011 roku autorstwa Barbary Vaka pt. "Pretty Maids", opi...

źródło: comment_x1ZglF2gnlZ3bWuKULcrrwR8aKUGsc9y.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@kknnoo: Szmuglowanie "sziks" z EE do Izralela celem przymusowej pracy w charakterze prostytutek - w świetle takich doniesień jakoś przestaje mnie dziwić, że TVN z uporem godnym lepszej sprawy grilluje wersję z chorobą psychiczną. Przecież nasi starsi w wierze bracia - naród namaszczony - nie mogliby parać się takim procederem.
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: ciebie może to nie dziwi, a mnie bulwersuje, że najbardziej opiniotwórcze media w wolnym społeczeństwie w tak skrajny i desperacki sposób manipulują przekazem i proaktywnie odgrywają rolę obrońców
domniemanych handlarzy ludźmi. To jedno z największych #!$%@?ństw jakie istnieją - powrót do czasów niewolnictwa. Do tanga trzeba dwoja, więc postarajmy się przynajmniej wyeliminować 'wysyłających'.

A co do wątku Izraelskiego - jest on mało prawdopodobny, a sam w sobie - nie
  • Odpowiedz
Ale ja nie twierdzę, że wątek izraelski jest prawdopodobny w sprawie Magdy, jednakże media nawet się o nim nie zająknęły choćby w ramach luźnej hipotezy czy po prostu w charakterze czysto informacyjnym, tym bardziej, że wersja z traffickingiem jako taka była poruszana i brana pod uwagę.

Natomiast to, że narracja prezentowana w TVN - czy w innych tego typu mediach - mnie nie dziwi nie oznacza, że mnie nie bulwersuje. Nawet jeżeli
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: OK sorry, nie wyczułem ewidentnej ironii w Twoim wpisie ;)

Myślę, że w kwestii 'odbiorców', należy postępować bardzo ostrożnie, bo po co robić sobie niepotrzebnie gdzieś wrogów. Może Arabia Saudyjska, może jakiś kraj Zatoki Perskiej, może Izrael - w każdym przypadku to bardzo wpływowe kraje. Po co o nich medialnie nawet napominać w tym kontekście, gdzie na tym etapie nie mamy nawet pewności czy zaiste doszło to takiego procederu w
  • Odpowiedz
@kknnoo: No nie wiem, trochę to kontradykcyjne co piszesz. Nawet jeżeli w sprawie Magdy nie miał miejsca handel żywym towarem to, mimo wszystko, warto o takich kwestiach trąbić w mediach. Bo o ile nie wiemy jak to naprawdę było w przypadku Magdaleny to nie ma wątpliwości, że handel ludźmi (umówmy się, w 99% chodzi o kobiety) z EE do krajów blisko wschodnich ma miejsce, o czym świadczy raport CIA w wątku
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: Ha, no to chyba oboje sobie zaprzeczyliśmy, bo przecież napisałeś, że w świetle doniesień o Izraelu, przestaje Cię dziwić że TVN/GW próbują tuszować sprawę...

Co do więzów gospodarczych czy polityczych - może nie bezpośrednie, ale chyba jednak są. Wiadomo jak wpływowi są Izraelczycy / Żydzi, a kraje Zatoki Perskiej bardzo intensywnie inwestują w Europie. Absolutna zgoda co do Egiptu - mamy znacznie większe PKB, jesteśmy członkiem międzynarodowych organizacji, a oni
  • Odpowiedz