Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pewnie jak już wszyscy wiedzą Chris Cornell, wokalista Soundgarden, odebrał sobie życie. Niezwykle smutny dzień dla muzyki, ale ja nie o tym. Zawsze gdy ktoś sławny popełnia samobójstwo staram się pocieszać, że może to choć trochę odmieni postrzeganie depresji i problemu samobójstw w społeczeństwie. Niestety chyba tak się nie dzieje, a przynajmniej ta przemiana jest za wolna. Depresja to jedna z najgorszych cywilizacyjnych przypadłości w 21 wieku. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak cięzko jest z tym żyć i często trywializują symptomy u innych sprowadzając to do jedynie smutku. Mają bekę, bo "hehe nastolatka ma depresję, pewnie z chłopakiem zerwała. Przecież ona nawet nic nie wie jeszcze o życiu xD". Wyśmiewają to zaburzenie w internecie, kształtując światopogląd młodych ludzi na ten temat, szkodząc osobom dotkniętym tym zaburzeniem. Samobójstwo jest na 10 miejscu najczęstszych przyczyn śmierci na świecie. Jest to problem, o którym moim zdaniem wciąż mówi się za mało. Świat idzie do przodu, a niektórzy najzwyczajniej ludzie za tym nie nadążają. Jeśli macie podejrzenie odnośnie kogoś bliskiego to zainterweniujcie, zróbcie coś, nie siedźcie bezczynnie bo za chwilę okaże się, ze jest już za późno.


#depresja #samobojstwo #przemysleniazdupy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 9
Ludzie nie zdają sobie sprawy jak cięzko jest z tym żyć i często trywializują symptomy u innych sprowadzając to do jedynie smutku. Mają bekę, bo "hehe nastolatka ma depresję, pewnie z chłopakiem zerwała. Przecież ona nawet nic nie wie jeszcze o życiu xD".


@AnonimoweMirkoWyznania: Najczęściej tak gadają jakieś wsiury bez szkoły nie grzeszące inteligencją, nie ma się co przejmować.
no siema: To prawda to piszesz. Samobójstwo to temat tabu, upamiętnia się we Wszystkich Świętych Jacksona, Lennona, Mercurego, ale nie Cobaina, Robina Williamsa, Winehouse. Nie wolno o tym mówić bo to smutne.

Sam mam depresję stwierdzoną, na terapię mnie nie stać bo wydawanie 400 pln miesięcznie na spotkania z psychiatrą to za dużo na moją kieszeń a zombie leków nie chcę bo do tego co mam nie potrzebne mi bycie amebą