Wpis z mikrobloga

@Poroniec: Wydaje mi się, że nie ma sensu nad tym myśleć, bo w następnym filmie powiedzą ci, że to krasnale skrzyżowały świnie z dinozaurem i tak powstał ksenomorf, chcąc nie chcąc, będziesz musiał to zaakceptować xd
Oni mają tak głupie i niespójne pomysły, że szkoda zachodu na tworzenie takich teorii. Zresztą kompletnie nie wiem jak wybrną z obecnego zakończenia, tak żeby połączyć je z nostromo. Pewnie kolejna #!$%@? ekspedycja i po
@Poroniec: ja uważam że w samym błotku jest zapisany Obcy. Nikt nie manipulował czarnym błotkiem, gdy David dał błotka Holloway'owi. Były seksy z Shaw = kalmarofacehugger. Kalmarofacehugger + Inżynier = Diakon obcopodobny.
Błotko cały czas dąży do Obcego.

Ja się boję że pójdzie coś w podróże w czasie w kolejnych Obcych.
@Poroniec: Covenant ma wystarczająco dużo dziur logicznych, które jasno pokazują, że Scott nie tworzy przemyślanego uniwersum. Odnosi się wrażenie, że Covenant jest zbiorem burzy mózgów albo pisania na kolanie...
Już sam fakt dorastania neomorpha w 2 minuty jest przegięciem. Chestburster - coś tak epickiego w tej sadze był potraktowany zupełnie po macoszemu. Dosłownie odbębniony.
Jak uwielbiam obcego i bardzo bym chciał bronić tego filmu, to nie potrafię...

Niestety, też żałuję, ale
@Wulfee: ja poczekam, aż wyjdzie Awakening i wtedy - mam nadzieję - da się ocenić jednoznacznie to uniwersum. Bo póki co więcej jest znaków zapytania, wprowadzania nowych gatunków Obcego niż wyjaśnień. Co chodzi o Covenant, w sumie jest dużo narzekania na ten film od strony budowy uniwersum, np.



Ogółem Covenant miał trudne zadanie - przypaść do gustu ludziom, którym podobał się patetyczny ton Prometeusza, elementy panspermii i powstawania życia + tym,
@Poroniec: Niestety Covenant #!$%@? logikę na każdym kroku. Scenariusz jest dziurawy kompletnie.

Cytat, który wymienia tylko część z tych rzeczy:
1. There is a ship full off over 1000 sleeping passengers. Yet they have just one android to look after it all. Why not have 3, 10 or even 20! They don't age and surely you need a backup.
2. A rogue unexplained solar flare hits the ship disabling it, and
@Wulfee:
punkt 23.
purchawki z czarnym pyłem trzeba naruszyć, i musi to dotrzeć do skóry żywiciela. Skafander plus hełm i jesteś bezpieczny.
Jajo niejako czuje że blisko jest forma życia i uwalnia facehuggera, który siłą dostanie się przez skafander do środka.

O ile pamiętam, Scott planował 3 filmy przed oryginalnym "Obcym", teraz jest to już zapowiadane jako 3 filmy kontynuacje "Prometeusza". Jestem ciekawy jak wyglądał scenariusz "Alien: Paradise" w 2014. Szkoda
@mala_kropka: Scott zaczyna wielki wątek, a następnie go porzuca kompletnie. Jest niewyjaśniony, albo nielogcziny.
Pierwsze przykłady:
- Uderzenie fali solarnej w Covenant. Skąd? Jak? Dmuchnęło i koniec.
David: Uciekajmy stąd jaknajszybciej bo nas #!$%@? i cała misja jest zagrożona.
Reszta: Nope.

- Motyw śpiewania Shaw. Co dalej? Czemu nadawała? Co się dokładnie stało?!

- Uśmiercenie Inżynierów...
Jesteśmy super mocarną rasą, która buduje inne rasy na innych planetach.
Jeden android przyleciał i
@mala_kropka: Scena pod prysznicem - liczyłem, że zwiastun ją zwyczajnie wyjął z kontekstu, ale nie.. taka ona była.
A w samym filmie wyszła wręcz komicznie.

Alien vision? O tak.. zupełnie zbędna pierdoła, która jeszcze bardziej dobije kwiczący klimat.

Aż nie da się uwierzyć, że takie coś robi koleś, który stworzył jedynkę. W głowie się nie mieści i jest mi po prostu przykro :(